Emocje do ostatniego meczu

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS-Mazbud nie stracili szans na wywalczenie premiowanego udziałem w barażach o awans do I ligi – 2. miejsca. Po ciekawym meczu wałbrzyszanie pokonali dzisiaj świeżo upieczonego I-ligowca, AZS AWF Katowice, 86:75, stąd wszystko zależeć będzie od piątkowego pojedynku biało-niebieskich w Bytomiu oraz sobotniej potyczki w Kłodzku.

Niezwykle emocjonujące spotkanie obejrzeli dzisiaj kibice zgromadzeni w hali Aqua-Zdroju. Po początkowym prowadzeniu gospodarzy 9:0, później gra się wyrównała, a w połowie drugiej kwarty do głosu doszli katowiczanie, którzy w tym okresie dość regularnie razili nas rzutami z dystansu. W 15 minucie goście wygrywali 33:30, aby na przerwę schodzić z 7-punktową przewagą (45:38).

Wymykająca się szansa na baraże nie pozostała bez wpływu na postawę chłopców Chlebdy, którzy w drugiej połowie pozostawili sporo zdrowia i ambicji na parkiecie. Jednak do gry o zwycięstwo nasi powrócili dopiero w 34 minucie, gdy za sprawą punktów Bartłomieja Ratajczaka miejscowi wyszli na prowadzenie 70:68. Wcześniej wynik cały czas oscylował wokół remisu lub niewielkiego prowadzenia AZS-u. W tak ważnym momencie dwukrotnie z dystansu przymierzył Rafał Niesobski i w rezultacie na 180 sekund przed końcową syreną było 79:71 dla Górnika. Katowiczanie jeszcze próbowali szarpać, odgryzać się, ale zdeterminowani gospodarze nie pozwolili sobie wydrzeć cennego zwycięstwa.

To jednak nie koniec zaplanowanych na ten tydzień emocji, gdyż już w piątek w ostatniej kolejce rundy finałowej wałbrzyszanie zagrają na wyjeździe z Polonią Bytom. Celem Górników jest oczywiście wygrana, co jednak może się okazać za mało, aby wskoczyć na 2. miejsce klasyfikacji. Wszystko bowiem zależeć będzie od sobotniego spotkania Doralu Zetkama Nysa Kłodzko z AZS-em AWF Katowice. Jeśli miejscowi wygrają, to oni zapewnią sobie udział w barażach. W przypadku porażki Nysy to podopieczni trenera Chlebdy zajmą fotel wicelidera i przystąpią do baraży o awans do I ligi.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych – AZS AWF Katowice 86:75 (23:20, 15:25, 22:16, 26:14)

Górnik: Niesobski 24, Niedźwiedzki 21, Glapiński 18, Iwański 8, Krzymiński 7, Ratajczak 6, Suchodolski 2, Adranowicz 0, Durski 0, Kołaczyński 0. Trener: Arkadiusz Chlebda