Gazele napędzają polską gospodarkę

Gazele napędzają polską gospodarkę

w Gospodarka

Aż 285 firm w województwie dolnośląskim dołączyło do elitarnego grona Gazel. Ponad 40 z nich może pochwalić się dodatkowo Certyfikatem Rzetelności, potwierdzonym przez Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

Już po raz jedenasty opublikowana została lista Gazel Biznesu 2010 – ranking najdynamiczniej rozwijających się w Polsce małych i średnich przedsiębiorstw w roku 2010. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Hali Orbita we Wrocławiu, statuetki Gazel odebrali przedstawiciele firm z województwa dolnośląskiego. Gazele Biznesu to coroczny ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Opracowywana przez Coface Poland we współpracy z redakcją Pulsu Biznesu klasyfikacja od 11 lat dostarcza informacji nie tylko o wyjątkowo aktywnych firmach z sektora MSP, ale również na temat sytuacji polskiej gospodarki. Zgodnie z danymi GUS sektor MSP to aż 99% z ogólnej liczby firm działających w naszym kraju, a zatrudnienie w nim znajduje około 9,5 miliona osób. W samym województwie dolnośląskim zarejestrowanych jest ponad 325.000 małych i średnich firm. Tytułem Gazeli wyróżnione zostają najskuteczniejsze z nich. W klasyfikacji biorą bowiem udział jedynie te przedsiębiorstwa, które rozpoczęły działalność przed rokiem 2007, w latach 2007-2009 odnotowywały wzrost przychodów ze sprzedaży i nie odnotowywały straty, a w roku bazowym (2007) ich przychody mieściły się w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln złotych.

Ważną cechą odróżniającą Gazele od innych biznesowych gatunków zwierząt (np. rekinów czy hien) jest dobra reputacja i uczciwość wobec kontrahentów. Świadczyć może o tym fakt, że spośród 3500 wyróżnionych, aż 706 podmiotów może pochwalić się godłem Rzetelna Firma. W województwie dolnośląskim do elitarnego grona Gazel dołączyło 285 firm, z których 42 zostały dodatkowo wyróżnione Certyfikatem Rzetelności, potwierdzonym przez Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. – Standardy postępowania stają się coraz ważniejsze, a przestrzeganie zasad etyki biznesu przez partnerów biznesowych to podstawa budowani trwałych relacji. Wyniki osiągane przez Gazele świadczą niezbicie, że sukces musi mieć solidne fundamenty – mówi Adam Łącki, Prezes Zarządu KRD BIG S.A. – patrona programu Rzetelna Firma. – Jednym z podstawowych celów naszego programu jest promocja rzetelności płatniczej oraz przedsiębiorstw, które w codziennych działaniach postępują w sposób uczciwy i przejrzysty. Wiarygodność uczestników można w każdym momencie sprawdzić na stronie www.rzetelnafirma.pl, a to czyni firmy legitymujące się tym godłem szczególnie wartymi polecenia – dodaje Łącki.

Organizatorem gal Gazel Biznesu jest „Puls Biznesu”. Partnerzy: Kredyt Bank, P4, Mercedes-Benz, Krajowy Rejestr Długów, Outbox. Więcej informacji na temat Gazel Biznesu na stronie: www.gazele.pl

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top