Górnicy w półfinale Pucharu Polski

Piłkarze Górnika Wałbrzych jako ostatni przedstawiciel naszego regionu przeskoczyli kolejną przeszkodę w Pucharze Polski. W ćwierćfinale na szczeblu okręgowym nasi pokonali w środę na wyjeździe Victorię Świebodzice 3:0 i tym samym awansowali do kolejnej rundy, w której zmierzą się z AKS-em Strzegom.

Choć w rozgrywkach ligowych wałbrzyszanom idzie jak po grudzie, to w Pucharze Polski nasi zanotowali kolejne zwycięstwo, tym razem nad beniaminkiem IV ligi. Spotkanie miało zacięty charakter, co nie dziwi, jeśli przypomnimy, iż w składzie Victorii jest kilku byłych graczy Górnika, a trenerem Maciej Jaworski, który kilka lat temu prowadził zespół z Ratuszowej. W pierwszoplanowej roli wystąpił Jan Rytko, który przesunięty do ofensywy miał spory udział w końcowej wygranej swojego zespołu. Do przerwy biało-niebiescy prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach wspomnianego kapitana gości. W 20 minucie Rytko dostał piłkę w pole karne Victorii, obrócił się i zdołał celnie przymierzyć mimo sporego zamieszania przed bramką gospodarzy. Tuż przed zejściem na przerwę wałbrzyszanin po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Tym razem nasz zawodnik otrzymał prostopadłe podanie na wolne pole, minął golkipera Świebodzic, aby pewnym strzałem do pustej bramki podwyższyć prowadzenie Górnika. Na kolejnego gola musieliśmy czekać praktycznie do końca pojedynku, gdyż po raz trzeci piłka wylądowała w siatce miejscowych dopiero w 90 minucie, a jego autorem był wprowadzony na boisko w drugiej części spotkania – Grzegorz Michalak. Tuż przed końcem rywalizacji Rytko otrzymał kolejne prostopadłe podanie, zszedł do boku, a następnie idealnie dograł w pole karne do starszego z braci Michalaków, który nie miał problemów ze zdobyciem bramki. W kolejnej rundzie PP Górnicy zmierzą się z innym IV-ligowcem, AKS-em Strzegom. Do półfinałowej rywalizacji dojdzie najprawdopodobniej dopiero wiosną przyszłego roku, tymczasem już w najbliższą niedzielę podopiecznych Roberta Bubnowicza oraz Marcina Morawskiego czeka niezwykle istotny wyjazd do Turzy Śląskiej. Miejscowa Unia to beniaminek III ligi, a zarazem zespół, który o zaledwie 2 punkty wyprzedza w klasyfikacji wałbrzyszan. Ewentualne zwycięstwo da nam zatem awans w ligowej tabeli i będzie kolejnym ważnym krokiem na drodze do utrzymania na dotychczasowym szczeblu. Początek meczu o godzinie 15.00.