Górnik pokonuje Kluczbork!

Już w doliczonym czasie meczu Marcin Morawski idealnie wykonał rzut, który dał Górnikom trzy punkty i wygraną w meczu z MKS-em Kluczbork 2:1.

Pierwsze minuty pojedynku należały do rywali, którzy wkrótce wykorzystali fatalny błąd na linii obrona – bramkarz Górnika. Michał Łaski próbował podać do Damiana Jaroszewskiego, jednak jego główka nie dosięgła celu, bowiem wcześniej piłkę przejął Piotr Burski, który w pełnym biegu mijał „Jogiego", gdy ten rzucił mu się pod nogi, co sędzia zinterpretował jako faul wałbrzyszanina. Rzut karny wykorzystał Łukasz Ganowicz, choć rywal może mówić o sporym szczęściu, gdyż piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Niewiele ponad kwadrans miejscowi czekali na wyrównanie rywalizacji. W 22 minucie po akcji Dominika Radziemskiego z Adrianem Moszykiem futbolówka trafiła do niezawodnego ostatnio Daniela Zinke, który uderzeniem z woleja doprowadził do remisu. Chwilę później czeski napastnik Górnika mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, jednak tym razem bramkarz Kluczborka zdołał wyjść z opresji obronną ręką.

Po zmianie stron aż do 60 minuty z boiska wiało nudą, gdy za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Tomasz Wepa. Po wykluczeniu jednego z naszych rywale wyraźnie złapali drugi oddech, ale mimo przewagi w polu nie potrafili zmusić Jaroszewskiego do kapitulacji. I gdy z coraz większym niepokojem obserwowaliśmy poczynania MKS-u, wtedy dość nieoczekiwanie padł zwycięski gol wałbrzyszan. W 92 minucie przed polem karnym gości faulowany był Zinke. Do futbolówki podszedł Marcin Morawski, który kapitalnym strzałem pozbawił przyjezdnych złudzeń co do tego, kto w pojedynku II-ligowców bardziej zasługuje na komplet punktów.

Górnik Wałbrzych – MKS Kluczbork 2:1 (1:1)Bramki: 0:1 Łukasz Ganowicz (4), 1:1 Daniel Zinke (22), 2:1 Marcin Morawski (90+2)Żółte kartki: Jaroszewski, Wojtarowicz, Łaski, Wepa, Chajewski – Górnik oraz Abramowicz, Bzdęga, Deja, Kumiec – KluczborkCzerwona kartka: Wepa (61, 2 żółta kartka) – GórnikSędziował: Tomasz Zieliński – Wielkopolski ZPNWidzów: 700Górnik: Jaroszewski, Orzech, Wojtarowicz (66 Zieliński), Łaski (46 Sawicki), D. Michalak, Radziemski, G. Michalak (75 Chajewski), Wepa, Morawski, Moszyk, Zinke. Trener: Robert BubnowiczBartłomiej Nowak