Górnik przegrywa sparing z Rakowem

Po rozpoczęciu przygotowań do nadchodzących rozgrywek III ligi piłkarze Górnika zmierzyli się z przebywającym na zgrupowaniu w Wałbrzychu – Rakowem Częstochowa. Po dość wyrównanym meczu lepsi okazali się wyżej notowani przyjezdni, którzy grając z dwoma byłymi Górnikami w składzie zwyciężyli 2:1.

Podopieczni trenerów Bubnowicza, Morawskiego i Przerywacza mają za sobą pierwszy w lipcu pojedynek na kontrolny. Ich rywalem był Raków Częstochowa, który od kilku dni na obiektach Aqua-Zdroju przygotowuje się do kolejnego sezonu występów na II-ligowym poziomie. W składzie gości znalazło się miejsce dla dwóch byłych graczy Górnika. Mowa o Rafale Figielu, który potrzebował zaledwie pół roku w barwach naszej ekipy, aby mimo spadku zespołu pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie, co przełożyło się na transfer do Rakowa. W czerwonym trykocie na boisku pojawił się również Dominik Bronisławski, który na razie jest jedynie sprawdzany przez szkoleniowca częstochowian. Jeśli chodzi o miejscowych, to mieliśmy mieszankę rutyny z młodością, gdyż na boisku mogliśmy zobaczyć między innymi braci Michalaków, Michała Oświęcimkę, Jana Rytko oraz Marcina Orłowskiego. Tę grupę uzupełnili wchodzący dopiero do pierwszej drużyny juniorzy: Marcin Gawlik, Gracjan Błaszczyk czy Sebastian Surmaj.

Do przerwy gra toczyła się pod niewielkie dyktando przyjezdnych, którzy w 35 minucie mogli wyjść na prowadzenie. Po świetnym dograniu Figiela sam na sam z Kamilem Jarosińskim znalazł się jeden z testowanych zawodników, ale golkiper miejscowych popisał się świetnym refleksem odbijając piłkę nogą. Kilkadziesiąt sekund później kolejny ze sprawdzanych graczy znalazł się tuż przed Jarosińskim, jednak uderzył wysoko nad celem. Druga połowa rozpoczęła się od szybko zdobytego gola wałbrzyszan. W 55 minucie do siatki rywali celnie przymierzył aktywny Orłowski. Zaledwie 60 sekund później po dokładnym dograniu Sławomira Orzecha ten sam zawodnik znalazł się ponownie oko w oko z Mariuszem Stępniem, jednak przeciwnik piękną paradą zdołał odbić mierzony strzał na rzut rożny. Niestety, odpowiedź gości, którzy drugą odsłonę rozpoczęli w zupełnie zmienionym składzie osobowym, była zabójcza. W 60 minucie następny z testowanych piłkarzy doszedł do podania Roberta Brzęczka, aby uderzeniem z 11 metrów pokonać pewnie spisującego się dotychczas Jarosińskiego. Chwilę później padł ostatni gol tego spotkania. Autor wyrównującego trafienia nastrzelił młodszego z braci Michalaków i piłka po raz drugi znalazła się w bramce Górnika. Skromne prowadzenie Rakowa, który już w sobotę zmierzy się z Chrobrym Głogów, utrzymało się do końcowego gwizdka sędziego. Kolejnym zaś sparing partnerem biało-niebieskich będzie Victoria Świebodzice. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 11 na Ratuszowej lub stadionie na Nowym Mieście.

Górnik Wałbrzych – Raków Częstochowa 1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Marcin Orłowski (55), 1:1 zawodnik testowany (60), 1:2 Dariusz Michalak (70)

Górnik: Kamil Jarosiński, Dariusz Michalak, Sławomir Orzech, Grzegorz Michalak, Mateusz Krzymiński, Jan Rytko, Mateusz Sawicki, Dominik Radziemski, Kamil Śmiałowski, Michał Oświęcimka, Marcin Orłowski oraz Gracjan Błaszczyk, Sebastian Surmaj, zawodnik testowany, Marcin Gawlik, Kamil Misiak, Mateusz Sobiesierski. Trener: Robert Bubnowicz