Górnik wygrywa!

W końcu doczekaliśmy się zwycięskiego przebudzenia piłkarzy Górnika Wałbrzych. W środowym spotkaniu nasi pokonali u siebie Raków Czestochowa 2:0, co znacznie przedłuża szanse podopiecznych Andrzeja Polaka na utrzymanie w II lidze.

Pierwsze fragmenty niedawnego pojedynku nie zapowiadały tak długo oczekiwanego przez wałbrzyszan zwycięstwa. Przez dłuższy czas obie ekipy zanudzały kibiców grą w środku i uważną postawą w defensywie. Co ciekawe, pierwsza godna odnotowania akcja przyniosła naszym prowadzenie. W 37 minucie Daniel Zinke dorzucił z rzutu wolnego, do niej w polu karnym doskoczył Michał Oświęcimka, który mimo niskiego wzrostu zdołał zmienić głową lot futbolówki. Ta spadła pod nogi Marcina Folca, a ten celnie przymierzył z ostrego kąta. Trzeba jednak podkreślić, iż szczęście dopisało Górnikom, gdyż rozkojarzony golkiper częstochowian wpadł razem z piłką do bramki. W odpowiedzi, zaledwie kilkanaście sekund później, Tomasz Pełka celnie przymierzył z bliska głową, ale skoncentrowany Damian Jaroszewski wyszedł obronną ręką z opresji. Jeszcze tuż przed zejściem do szatni byliśmy świadkami kolejnej główki, tym razem w wykonaniu Grzegorza Michalaka, która jednak okazała się minimalnie niecelna.

Zmobilizowani goście ostro rozpoczęli drugą połowę. Już w 46 minucie oko w oko z Jaroszewskim znalazł się Dawid Retlewski, ale po udanym powrocie Mateusza Sawickiego, który wybił piłkę niemal z linii bramkowej, mogliśmy odetchnąć z ulgą. Później podopieczni Jerzego Brzęczka nadal atakowali, ale już bez groźniejszych okazji w naszym polu karnym. Miejscowi zresztą nie zamierzali się jedynie przyglądać niżej notowanym rywalom, ale sami szukali szans na podwyższenie prowadzenia. W 80 minucie prawą stroną przedarł się Michał Bartkowiak, który minąwszy przeciwnika wpadł w pole karne, jednak jego uderzenie przeszło obok celu. Po raz kolejny Bartkowiak przypomniał o swoich możliwościach już w dodatkowym czasie meczu. Wtedy to 17-latek idealnie dograł do aktywnego Kamila Śmiałowskiego, a ten strzałem z kilkunastu metrów ustalił cenną wygraną Górnika.

Zwycięstwo nie przełożyło się na awans w ligowej tabeli, gdyż wałbrzyszanie nadal okupują 6. miejsce, jednak po środowej kolejce nasza przewaga nad strefą spadkową powiększyła się o 2 punkty i obecnie wynosi 5 „oczek”. Kolejny pojedynek czeka Górników w najbliższą niedzielę. O godzinie 16 biało-niebiescy zagrają na wyjeździe z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.

Górnik Wałbrzych – Raków Częstochowa 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Marcin Folc (37), 2:0 Kamil Śmiałowski (90)

Żółte kartki: Oświęcimka, Sawicki – Górnik oraz Da Luz Silva, Soczyński, Retlewski – Raków

Sędziował: Sylwester Rasmus – Toruń

Widzów: 500

Górnik: Jaroszewski – D. Michalak, Orzech, Wojtarowicz, Sawicki, Wepa, Szuba (62 Bartkowiak), Zinke (65 Śmiałowski), G. Michalak (84 Rytko), Oświęcimka, Folc. Trener: Andrzej Polak