Krzeszów i Stare Bogaczowice w LOCIE

Krzeszów i Stare Bogaczowice w LOCIE

w Aktualności

Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracja Wałbrzyska przyjęła do swojego grona nowych członków. Obecnie Stowarzyszenie, którego nadrzędnym celem jest rozwój turystyki oraz promocja regionu, tworzą 24 podmioty. Na mocy uchwały Zarządu z 26 czerwca 2018 r. nowymi członkami LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej zostały: Fundacja „Europejska Perła Baroku” (Opactwo Cystersów w Krzeszowie) oraz Gmina Stare Bogaczowice. 

Opactwo Cystersów to monumentalna, zachwycająca architekturą, malarstwem i rzeźbą budowla, której początki sięgają XIII wieku. W centrum dawnego opactwa znajdują się dwa kościoły z XVII i XVIII w., które wpisane są na listę Pomników Historii Polski. W bazylice znajduje się najstarszy wizerunek maryjny w Polsce, a także bardzo dobrze zachowane organy M. Englera.Stare Bogaczowice to dziesiąta gmina, która współtworzy Lokalną Organizację Turystyczną Aglomeracja Wałbrzyska. Wśród jej walorów warto wskazać zalew rekreacyjny, który jest usytuowany wśród lasów u podnóża Masywu Trójgarbu. Na terenie zalewu funkcjonuje paintball, mini golf, strzelnica, plac zabaw oraz łowisko.

W tym roku do Stowarzyszenia LOT Aglomeracja Wałbrzyska dołączyły już trzy podmioty. Na początku 2018 roku członkiem LOT AW zostało także Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. Stale poszerzające się grono członków Stowarzyszenia pozwala na podejmowanie kolejnych inicjatyw dotyczących rozwoju turystyki regionu Aglomeracji Wałbrzyskiej. O wszystkich podejmowanych działaniach przeczytać można na stronie www.lotaw.pl. Obecnie Stowarzyszenie realizuje zadania w ramach projektu polsko – czeskiego Interreg V-A pn. „Rozwój ruchu turystycznego i geoturystyki w regionie Sudetów Środkowych”, czego efektem będzie m.in. Przewodnik Turystyczny o atrakcjach regionu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top