Lotte zbuduje fabrykę

Lotte zbuduje fabrykę

w Gospodarka

Japoński koncern Lotte wybuduje w Świdnicy fabrykę słodyczy. Zezwolenie nr 224 na prowadzenie działalności w świdnickiej podstrefie ekonomicznej otrzymali dziś, 28 października, przedstawiciele firmy LOTTE Wedel, która należy do Grupy Lotte. Również w piątek inwestor sfinalizował zakup 22-hektarowej działki, na której stanie nowa fabryka słodyczy.

– Obecne decyzje zbliżają nas do rozpoczęcia budowy fabryk przez inwestora. Świadczą również o tym, że mimo globalnego kryzysu, o którym wciąż słyszymy, nowe inwestycje mogą powstawać i powstają. Dla nas jest to satysfakcja, że w Świdnicy powstaną nowe miejsca pracy i będą produkowane słodycze, z którymi nasze miasto może być w przyszłości kojarzone. I to będą naprawdę słodkie skojarzenia – cieszy się Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że otrzymaliśmy zezwolenie na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Chcemy jeszcze raz podziękować za profesjonalizm i zaangażowanie w rozmowach poprzedzających wybór lokalizacji na naszą inwestycję. Dzięki rozmowom, które były prowadzone w spokojnych i przyjaznych warunkach, nasi Japońscy Partnerzy poznali Polaków jako profesjonalistów i ludzi zaangażowanych. Jesteśmy przekonani, że nasza dalsza współpraca będzie przebiegała w tak samo dobrej atmosferze i zaowocuje wieloma udanymi przedsięwzięciami, a potencjał drzemiący w tym regionie zostanie wykorzystany w pełni – mówi Paweł Szcześniak, dyrektor zarządzający LOTTE Wedel Sp. z o.o. – Dziękuję firmie LOTTE Wedel za wybór obszaru Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na prowadzenie działalności. Moment uzyskania zezwolenia to finał ciężkiej pracy zespołów ludzi po stronie inwestora, samorządu i strefy – mówi Urszula Solińska-Marek, prezes WSSE. – To naprawdę słodka chwila dla Świdnicy i Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK" kiedy kolejna japońska, tak znacząca firma otrzymuje zezwolenie na prowadzenie działalności w strefie i nabywa grunt w Świdnicy, dokładnie pomiędzy rozwijającymi się z sukcesem zakładami Electroluxu i Colgate Palmolive. Życzę firmie Lotte Wedel, aby dalsze prace związane z budową zakładu i jego uruchomieniem były realizowane zgodnie z jej oczekiwaniami – podsumowuje Wojciech Morel, wiceprezes WSSE.

Grupa LOTTE z siedzibą w Tokio, to międzynarodowy koncern. Założona w 1948 r. jako firma specjalizująca się w produkcji gum do żucia, obecnie działa w różnych branżach, włączając w to sektor spożywczy, słodyczy, handlu, podróży i turystyki, chemiczny, rynek budowlany oraz finansowy. Słodycze to kluczowy obszar działań Grupy LOTTE.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top