Mamy medalistę Mistrzostw Polski

Brązowy medal zdobył wałbrzyszanin Michał Szymczak, który w parze z Wojciechem Cerazym wystąpił na mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców w badmintonie.

W zawodach w Pszczynie wystartowało ponad 140 zawodników. Michał Szymczak wraz z kolegą z Milicza Wojciechem Cerazym zdobyli brązowy medal w kat. młodzieżowca (do 23 lat). O wejście do finału przegrali z parą z Białegostoku, z najbardziej uznanego i najlepszego w obecnej chwili klubu w Polsce-Hubal Białystok w setach 2:1. W singlu, po bardzo dobrym początku i wygraniu dwóch szybkich meczów z zawodnikami z Głubczyc i Warszawy, dopiero w meczu o wejście do półfinału wałbrzyszanin musiał uznać wyższość zawodnika z Zamościa, który jest numerem jeden wśród młodzieżowców w rankingu PZBad. Ostatecznie Michał zajął bardzo dobre, piąte miejsce w Polsce, ale wynik ten nie do końca go satysfakcjonuje. Celem na ten rok dla Michała Szymczaka było zdobycie medalu na mistrzostwach Polski i cel ten został osiągnięty.