Objazdem do października

Objazdem do października

w Gospodarka

W cierpliwość muszą uzbroić się kierowcy, podróżujący drogą wojewódzką nr 376, łączącą drogę krajową nr 35 w Wałbrzychu z drogą wojewódzką nr 367 w Jabłowie. Jej remont potrwa do połowy października tego roku.

– Przebudowywany jest odcinek drogi o długości 2232 m. Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę dwóch mostów, budowę chodników, zatok autobusowych i kanalizacji deszczowej (odwodnienie drogi) – infotmuje Dolnośląska Służba Drók i Kolei we Wrocławiu.

Kierowcy jadący ze Szczawna-Zdroju muszą – od ronda na ul. Kasztanowej – kierować się objazdem przez Boguszów-Gorce.

W Jabłowie dotychczas wykonano podbudowę pod zatokę autobusową, wszystkie przepusty i studnie przy przepustach. Kończą się natomiast prace przy budowie kanalizacji deszczowej i dwóch mostów. Ponadto obustronnie poszerzono jezdnię, ustawiono krawężniki wraz z opaską na długości ok. 800 m. Wykonawcą jest firma Budimex-Dromex S.A. Zadanie, zgodnie z podpisaną umową, kosztuje 13 668 248, 06 zł.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Budżetu Województwa Dolnośląskiego (50%) i Regionalnego Programu Operacyjnego (50%). Zakończenie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 376 planowane jest w połowie października.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top