Prakto wygrywa

Wyjazdowy mecz Prakto Polonia Świdnica z KKS Siechnice nie należał do najłatwiejszych. Zespół, który ma sobą cztery wygrane w lidze, wysoko postawił świdniczanom poprzeczkę.

Może dlatego poloniści przystąpili do ataku od samego początku, prowadząc po pierwszej połowie 35:19. Jednak druga połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Celnie trafiając za trzy punkty odrobili straty i ostatecznie wygrali 70:61. Najskuteczniejszy w drużynie z Siechnic był Damian Oswald, który zdobył 20 punktów, z czego 15 punktów rzutami za trzy punkty. 12 punktów zdobył Bartosz Zając, a 10 – Marcin Puzio. Dla świdniczan 16 punktów zdobył Damian Sieńko, 10 Mateusz Soboń, a Grzegorz Kaczmarczyk – 8. Kolejny mecz, w którym wszystko mamy ułożone po pierwszej połowie, a potem coś pęka. Zostawiamy serce na boisku a jednak wynik jest niekorzystny. Myślę że to kwestia braku ogrania i doświadczenia ligowego. Jestem jednak dumny z chłopaków za zaangażowanie powiedział Andrzej Słobodzian. Za tydzień koszykarze pauzują.

Prakto Polonia: Sieńko 16, Soboń 10, Kaczmarczyk 8, Pałac 7, Słobodzian 7, Olszewski 5, Kurpiel 4, Biernat 2, Kaliński 2