Rozpoczęli sezon turystyczny

Rozpoczęli sezon turystyczny

w Aktualności

Turyści z Dolnego Śląska i Czech oraz mieszkańcy Boguszowa – Gorc oficjalnie zainaugurowali Sezonu Turystycznego 2013 podczas „IX Powitania Wiosny z Enigmą".

Impreza składała się z dwóch części. Pierwsza, z pokazami multimedialnymi, prelekcjami i występami artystycznymi odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury. Rok 2013 jest obchodzony w PTTK jako rok Przewodników, w związku z tym jednym z głównych tematów były prezentacje: „Historia Koła Przewodników Sudeckich i Terenowych w Wałbrzychu" oraz „Migawki Przedprzewodnickie" prezentujące wspomnienia jednego z uczestników. Kolejny temat to „Strzelectwo – jako forma rekreacji", podczas którego Klub ASG Enigma zaprezentował swoją działalność. Nie zabrakło również informacji o powstałej ścieżce przyrodniczej „Poczuć i zrozumieć", która została wyznaczona w Masywie Chełmca, a dostosowana jest m.in. dla osób niewidomych i niedowidzących. Dodatkowo przed publicznością wystąpiły uczennice Szkoły Podstawowej Nr 6 w Boguszowie-Gorcach oraz 111 Boguszowska Drużyna Wędrownicza Warta.

Podczas drugiej części Inauguracji odbyła się wycieczka na Górę Parkową. Jedną z atrakcji spaceru był „napad" zorganizowany przez członków Enigmy. Turyści w asyście uzbrojonej obstawy udali się na boguszowską strzelnicę gdzie czekała na nich gorąca kiełbasa z ogniska oraz atrakcyjne stanowiska strzelnicze. Na miejscu odbył się także pokaz z wykładem dotyczący zasad bezpieczeństwa użytkowania zabawek/pistoletów na kulki. – Dziękujemy wszystkim za obecność i już dziś zapraszamy na przyszłoroczną jubileuszową X Inaugurację Sezonu Turystycznego w Boguszowie-Gorcach – mówią organizatorzy, którymi byli Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach, Urząd Miejski w Boguszowie-Gorcach, Koło Przewodników Sudeckich i Terenowych przy PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej oraz Klub ASG Enigma Boguszów-Gorce.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top