Siatkówka w najmłodszy wydaniu

Siatkówka w najmłodszy wydaniu

w Sport

Rośnie grupa przyjaciół szkółki Kinder Volleyball Wałbrzych. Tym razem do powyższej grupy dołączyły siatkarki Chełmca Wodociągów Wałbrzych, które wzięły udział we wspólnym z dziećmi treningu.

Przed kilkoma dniami doszło do miłego spotkania najmłodszych amatorów siatkówki z grupy Kinder Volleyball Wałbrzych z dziewczętami z młodzieżowych grup Chełmca Wodociągów Wałbrzych. Podczas wspólnych zajęć szlifowano technikę indywidualną, umiejętności koordynacyjne, a zwieńczeniem treningu był mini turniej, który pokazał, jak dużą popularnością cieszy się wspomniana dyscyplina sportu wśród najmłodszych jej adeptów. -Ogromne zaangażowanie, szerokie uśmiechy oraz sportowe zmęczenie – to wszystko gościło w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5, w której na co dzień odbywają się zajęcia- poinformował Fabian Kurzawiński z Chełmca. Na zakończenie zmagań każdy z małych uczestników otrzymał wejściówkę na basen Aqua-Zdrój oraz wziął udział w pamiątkowym zdjęciu z dziewczętami z Chełmca.

Piotr Wierzbicki, a więc pomysłodawca Kinder Volleyball Wałbrzych, nierozerwalnie związany jest także z działającą przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 – Wałbrzyską Akademią Siatkówki. A że przez wiele lat reprezentował barwy Victorii PWSZ Wałbrzych, to zrozumiałe jest, iż nie miał problemów z nakłonieniem obecnych graczy naszego zespołu do sportowej wizyty w „Piątce". Na jego zaproszenie odpowiedzieli Grzegorz Białek oraz Marcin Mierzejewski, ale na tym nie koniec, gdyż placówkę przy ulicy Poznańskiej odwiedzili ponadto reprezentanci zaprzyjaźnionej PSP nr 26, czyli nauczyciele Katarzyna Popiel oraz Dariusz Ratajczak z grupą podopiecznych. Co więcej, zajęciom przeprowadzonym pod okiem tak znamienitych gości przyglądał się Radosław Ostrowski z Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Publicznym Gimnazjum Sportowym nr 11. Jak podkreślali wszyscy uczestnicy tego nietypowego spotkania, trening przebiegł w radosnej atmosferze, a młodzi siatkarze z dużym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia zaprezentowane przed zawodników wałbrzyskiej drużyny. -To był świetny pomysł, dlatego po Nowym roku ruszamy do innych szkół promować siatkówkę- zapowiedział Wierzbicki.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top