SILENTlive

w Kultura/Wałbrzych

W marcu minęło już trzynaście długich lat zespołu SILENTlive. Grupa od dłuższego czasu w mozolnym tempie szykuje materiał na nowy krążek, który powinien ukazać się na 15-lecie istnienia kapeli.

Teraz jednak zespół ma niespodziankę dla wszystkich, którym bliska jest muzyka elektroniczna, a dokładnie to gatunek trance. Muzycy nawiązali współpracę z Martinem Follebergiem – członkiem grupy dj-skiej Leauge Of Trance, producentem, a także prezenterem muzycznym, który podjął się wykonania remiksów do utworu „Telewizor’ skomponowanego przez Kamila „Buę” Klajbera.- Nie wiem, czy nie jesteśmy pierwszym wałbrzyskim zespołem grającym w pewnym stopniu muzykę gitarową, który wyda singiel z klubowymi remiksami. To ciekawe doświadczenie. Osobiście bardzo lubię muzykę elektroniczną. Wierzę, że kilku osobom przypadnie on do gustu – mówi Marcin Świeży, grający w zespole SILENTlive na syntezatorach. Sam kawałek „Telewizor” pochodzi z nagranego przez wałbrzyską kapelę w 2018 roku drugiego albumu pn. „Czarny Żółty Biały”. Na przygotowywanym teraz singlu, który podczas wakacji wydany zostanie na krążku CD, znajdą się m.in. radiowa wersja skrócona klubowa oraz wersja siedmiominutowa, a także wersja chilloutowa. Zespół na płycie umieści również skróconą wersję albumową tego kawałka, która do dzisiaj – w tej formie – nigdzie nie została opublikowana, wersję demo z 2011 roku, a także wersję akustyczną.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top