Śnieżny piknik rodzinny

Śnieżny piknik rodzinny

w Region

Blisko 400 osób wzięło udział w niedzielnym Śnieżnym Pikniku Rodzinnym w Rzeczce. Zainteresowanie świdniczan i mieszkańców okolicznych miejscowości było tak duże, że ze Świdnicy – w ramach zorganizowanego transportu – wyruszyły dwa autokary. Pozostali uczestnicy dojechali do Rzeczki swoimi pojazdami.

Na uczestników pikniku, czekało mnóstwo atrakcji m. in. testowanie nart znanych marek z możliwością mierzenia czasów przejazdu, slalom dla małych dzieci, slalom Snowslider (zjazd z góry na specjalnych urządzeniach) w drużynach dwuosobowych i bez ograniczeń wiekowych, a także ciekawe gry i zabawy oraz ciepły poczęstunek z żurkiem i pieczonymi kiełbaskami.

– Kolejna edycja Śnieżnego Pikniku Rodzinnego pokazała, że rokrocznie zyskuje on nowych zwolenników. Przy tej okazji warto podziękować wszystkim uczestnikom, którzy mimo wiosny panującej za oknem postanowili sprawdzić, czy jest śnieg w Rzeczce i wystartowali w zimowych konkurencjach. Frekwencja w tym roku udowodniła, że pomysł na organizację pikniku się sprawdził i chcemy go realizować w kolejnych latach – zapowiada Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

W trakcie pikniku rozegrano również zawody, które zgromadziły młodych dolnoślązaków oraz mieszkańców różnych części Polski, którzy wypoczywają w Sudetach. Slalom narciarski dzieci w wieku 4-10 lat podzielono na trzy kategorie wiekowe. Wzięło w nim udział 21 dzieci. Poniżej lista zwycięzców.   1) Kategoria 4-6 lat:I miejsce – Tymoteusz Kusterka,II miejsce – Franek Bogacz,III miejsce – Lea Kapała.

2) Kategoria 7-8 lat:I miejsce – Mikołaj Dębosz,II miejsce – Oliwia Kachnowicz,III miejsce – Michał Wróbel.

3) Kategoria 9-10 lat:I miejsce – Sara Jędrzak,II miejsce – Zuzanna Rut,III miejsce – Wiktor Szydłowski.

Slalom Snowslider – dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych. Do udziału w zawodach zapisało się 55 dwuosobowych drużyn o mieszanych składach. Sędziowie oceniali kreatywność i efektowność zjazdu.

Zwycięzcy:I miejsce – Julia i Michał,II miejsce – Krystian Zygart i Eryk Farański,III miejsce – Oskar Chrebela i Piotr Budzyński.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

„Dzikie” dożynki

Sołectwo Czarny Bór zwycięzcą konkursu na najpiękniejszy wieniec powiatowy podczas Dożynek Gminno-

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Festiwal Sera

Po raz kolejny organizatorzy Festiwalu Sera w Dziećmorowicach czyli Centrum Kultury i

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top