Szczawnieński tenis coraz mocniejszy

Szczawnieński tenis coraz mocniejszy

w Sport

Młodziczki oraz kadetki MKS-u Szczawno – Zdrój wystąpiły w finałach Drużynowych Mistrzostw Polski, w których zajęły odpowiednio 4 i 2. miejsce. Ponadto na szczawieńskich kortach rozegrano jednocześnie kilka turniejów, a o wszystkich wydarzeniach informujemy poniżej.

Po eliminacjach regionalnych, a następnie strefowych, przyszedł czas na finały DMP, w których uczestniczy osiem najlepszych ekip kraju w poszczególnych kategoriach wiekowych. Po raz pierwszy w historii MKS wprowadził do turnieju aż dwie drużyny, jednak ostatecznie zdecydowano, iż w Bielsku-Białej w rywalizacji młodziczek do lat 14 nasz klub reprezentować będą: Natalia Sławińska, Ala Topolewska, Natalia Kaczmarczyk, Klaudia Słomiana wraz z kapitanem Marcinem Dąbrowskim. Szczawieńskie tenisistki nie były faworytkami imprezy, gdyż po pierwsze, był to ich debiut w zawodach tej rangi, a ponadto wszystkie mają 13, a Klaudia zaledwie 12 lat, tak więc przyszło im walczyć ze starszymi rywalkami. Mimo to nasz zespół zajął miejsce tuż za podium, co jest wielkim sukcesem Sławińskiej i spółki.

Jeszcze lepiej poszło kadetkom, które w składzie: Ola Rojek, Karolina Jaśkiewicz, Paulina Kostka, Nikola Okopniak oraz kapitan Łukasz Słodyczka, udały się do Warszawy. Rozstawiony z numerem 2 MKS w świetnym stylu przebrnął przez fazę półfinałową, aby w meczu o złoty medal zmierzyć z gospodyniami – Legią Warszawa, czyli turniejową „jedynką". Ostatecznie miejscowe zwyciężyły 4:2, ale srebrny krążek to olbrzymi sukces, który potwierdził przynależność tenisistów z uzdrowiska do czołówki krajowej. Za wicemistrzowskim tytułem stoi ciężka praca zawodników oraz sztabu trenerskiego, a więc: Roberta Kosińskiego, Damiana Bartosiaka, Mikołaja Grzeszaka, Łukasza Słodyczki, Kostyantyna Lukyanenki oraz Daniela Juszczyka.

Emocji nie zabrakło również i na lokalnym podwórku, gdzie rozegrano tradycyjny Memoriał Jerzego Kosińskiego w kategorii open oraz szczawieńscy ligowcy, a także turniej dla dzieci „Pożegnanie lata". W pierwszej z wymienionych imprez najlepszy okazał się były gracz MKS-u, a obecnie świdnicki szkoleniowiec – Andrzej Misiak, który w finale kategorii open pokonał Damiana Bartosiaka, miejscowego trenera, 3:6, 6:3, 10:6. W drugiej klasyfikacji zwyciężył Sebastian Stawicki przez Piotrem Kaczmarczykiem, a kolejne pozycje zajęli: Ryszard Błażnik i Adrian Górski.

W niedzielę korty w uzdrowisku opanowali najmłodsi gracze. W turnieju grupowym 8-latków triumfował Jakub Ostaszkiewicz z Wrocławia przed Mateuszem Sławińskim (MKS) i Kornelem Kolkiem (Jelenia Góra). Na wyróżnienie zasługują także: Oliwier Lewandrowski, Filip Kosiński oraz Dawid Okopniak. Następnie do gry przystąpili 10-latkowie. W turnieju dziewcząt finał należał do wrocławianek – zwyciężyła Natalia Turczuk przed Zuzanną Pawlikowską. Wśród chłopców bliski końcowego sukcesu był Bartek Feledyn ze Szczawna-Zdroju, który ostatecznie jednak musiał uznać wyższość Kaspra Kulpy z Legnicy. Trenerzy miejscowych podkreślali ponadto świetną postawę: Kamila Pawlaka, Oskara Bradela, Kornelii Ejsmont oraz Martyny Stawickiej. fot. użyczoneBartłomiej Nowak

Podpis do zdjęciaTENIS: Tylko w miniony weekend tenisiści MKS-u Szczawno-Zdrój zdobyli srebrny medal i zajęli 4. miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Runmageddon Wałbrzych

Ostatni weekend września na Dolnym Śląsku przebiegnie pod znakiem ekstremalnych wrażeń, a
Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Go to Top