Tańczyli w Wałbrzychu i w Czechach

Tancerze UKTS Cordex silną grupą reprezentowali Wałbrzych na zawodach w Galerii Victoria. Wałbrzyskie pary tańca towarzyskiego reprezentowały również nasze miasto na turnieju w czeskim Blansku.

W sobotę startowali najmłodsi i debiutujący soliści. Trzecie miejsce zdobyły: w bitwach hip-hop solo Zuzia Waszkowska, a w kategorii solo showcase powyżej 11 lat Maja Nowińska. – W niedzielę prezentowały się aż 4 nasze zespoły we wszystkich kategoriach: Wow, Chilli kids, Chilli i Say What?!. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale, zbierając brawa od licznej publiczności, jednak na wyróżnienie zasłużył nasz najmłodszy zespół hip-hopowy Chilli Kids, który zajął 3 miejsce oraz w ostatnim czasie bezkonkurencyjne – Chilli, które wywalczyło 1 miejsce – mówią z dumą instruktorki. Co więcej, trenerki Szkoły Tańca Cordex- Sonia Baran i Małgosia Żamojcin- zostały wyróżnione za szczególne osiągnięcia ich podopiecznych. W niedzielę wałbrzyskie pary tańca towarzyskiego reprezentowały nasze miasto na turnieju w czeskim Blansku. Starty zakończyły się sukcesami przybliżając je do podwyższenia posiadanych klas tanecznych

Szymon Żałko – Marta Kruszyńska – 1 miejsce w tańcach standardowych i 3 miejsce w latynoamerykańskich w kategorii 10 – 11 lat

Bartosz Rudyj – Ola Zając – 1 miejsce w tańcach standardowych i 4 miejsce w latynoamerykańskich w kat. 12-13 latków

Krystian Matła – Paulina Toczek – 1 miejsce w tańcach latynoamerykańskich w kat. dorosłych