Umowa na wieżę podpisana

w Powiat

6,5 mln złotych kosztować będzie budowa wieży widokowej z monitoringiem w masywie Dzikowca. Jeżeli proces uzgadniania pozwoleń będzie przebiegał bez zakłóceń, na wyjątkowy punkt widokowy w regionie wejdziemy po koniec przyszłego roku.

Powiat Wałbrzyski, reprezentowany przez starostę Krzysztofa Kwiatkowskiego, podpisał w tym tygodniu, umowę z firmą Tatry, która będzie budowała wieżę widokową z monitoringiem w masywie Dzikowca. – Wykonawca realizuje inwestycję w systemie zaprojektuj-wybuduj. Firma, której szefuje Janusz Kluzowicz ma na swoim koncie już 40 wież widokowych wzniesionych w całej Polsce. Na naszym terenie budowali m.in. Wieżę na Trójgarbie, Borowej i na wzgórzu Gedymina. Jeżeli proces uzgadniania pozwoleń będzie przebiegał bez zakłóceń to na wieże wejdziemy końcem 2024 r. – wyjaśnia gospodarz powiatu wałbrzyskiego. Koszt inwestycji wyniesie 6,5 mln złotych. – Na realizację otrzymaliśmy ogromne wsparcie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych, pierwotna promesa wynosiła 6 300 000zł. Jednak z racji tego, że wartość zadania po przetargu jest niższa ostateczna promesa wynosi 5 895 000zł. Dziękuję serdecznie parlamentarzystom z ziemi wałbrzyskiej za okazane nam wsparcie – podkreśla starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Inwestycja realizowana będzie na styku trzech gmin: Czarny Bór, Boguszów Gorce i Mieroszów i ma na celu pobudzenie turystyki oraz zapewnienie bezpieczeństwa w bardzo trudnym terenie. Wieża będzie miała wysokość około 38-39m, wysokość pomostu widokowego około 32-33m i będzie w przyszłości nośnikiem monitoringu PPOŻ dla Lasów Państwowych oraz przekaźnikiem sygnału radiowego dla służb (Straż Pożarna, Policja, Pogotowie Ratunkowe). Inwestycja finansowana będzie ze środków Rządowego Programu Polski Ład i budżetu Powiatu Wałbrzyskiego.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Powiat

Dożynki i Święto Pieroga

Tradycyjne, Czarnoborskie Dożynki, wielobarwne stoiska ze swojskim jadłem oraz legendarne Dolnośląskie Święto

„Dzikie” dożynki

Sołectwo Czarny Bór zwycięzcą konkursu na najpiękniejszy wieniec powiatowy podczas Dożynek Gminno-

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Wojskowa asysta i sprzęt

Wyjątkowy charakter miały uroczystości upamiętniające 103 rocznicę Bitwy Warszawskiej w powiecie wałbrzyskim.
Go to Top