„Wyleczone" przez Medyka

Tak jak można było się spodziewać, Mistrz Polski nie dał rozwinąć skrzydeł beniaminkowi Ekstraligi kobiet. W otwierającym tę część sezonu spotkaniu Medyk Konin pokonał AZS PWSZ Wałbrzych 4:0. Niewykluczone jednak, iż wynik potyczki zostanie zweryfikowany jako walkower dla naszej ekipy.

Niedzielny mecz w Koninie toczył się, co nie może dziwić, pod dyktando znacznie bardziej doświadczonych gospodyń. Już do przerwy dwukrotny Mistrz Polski zaaplikował przyjezdnym dwie bramki, a na listę strzelców w obu przypadkach wpisała się Agata Tarczyńska. Po zmianie stron rywalki nie zwalniały tempa, a ich lepsza postawa przyniosła dwa kolejne trafienia. Najpierw reprezentacyjną bramkarkę AZS-u PWSZ pokonała Radoslava Slavcheva, a tuż przed zejściem do szatni wynik pojedynku ustaliła Katarzyna Daleszczyk. Wszystko jednak na to wskazuje, iż Medyk poniesie pierwszą w tym sezonie porażkę. W 78 minucie na placu gry pojawiła się bowiem Paulina Zawiślak, która w ogóle nie była zgłoszona do gry. Wałbrzyszanie złożyli w tej sprawie protest do PZPN i jak przyznał Kamil Jasiński, piłkarska centrala nie powinna mieć żadnych wątpliwości co do weryfikacji zgłoszenia.

Tymczasem już w sobotę podopieczne Marcina Gryki czeka derbowy pojedynek z AZS-em Wrocław. Co prawda, ze względu na stan murawy stadionu przy ulicy Ratuszowej wałbrzyszanie chcieli przełożyć mecz na późniejszy termin, jednak PZPN nie zgodził się na zmianę i do spotkania dojdzie zgodnie z planem. Początek o godzinie 11 na płycie bocznej obiektu Aqua-Zdroju.

Medyk POLOmarket Konin – AZS PWSZ Wałbrzych 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Agata Tarczyńska (12), 2:0 Agata Tarczyńska (44), 3:0 Radoslava Slavcheva (72), 4:0 Katarzyna Daleszczyk (87)

AZS PWSZ: Antończyk, Bosacka, Botor (87 J. Pluta), Mesjasz, Aszkiełowicz, Jędras (46 Gonzales), Konopka, Lizoń (70 Borkowska), Rędzia (46 Kowalczyk), Miłek (46 Okoń), Sobkowicz. Trener: Marcin Gryka