Złotka z Juventuru

Trampkarze Juventuru Wałbrzych zwycięzcami turnieju Orlik Cup. Nasi mistrzowie wystąpili w składzie: Kamil Słomowicz, Michał Radoń, Michał Derewiecki, Igor Skipirzepa, Kamil Golina, Paweł Syzdek, Paweł Szpakiewicz, Bartosz Roszak, Paweł Andrzejczyk. Trener: Kamil Jasiński, kierownik: Paweł Pilarczyk

Zawody, których organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy ZSOiZ były rozgrywane w czterech kategoriach wiekowych (żaki, młodzicy, trampkarze, oraz oldboje). Wałbrzych reprezentował Juventur i tylko w kategorii trampkarzy. Turniej rozpoczął się na boisku Orlik, przy jednej ze szkół w Gryfowie. Udział wzięło siedem drużyn, które reprezentowały głównie okręg jeleniogórski, oraz Ligę Okręgową Trampkarza. Tylko Juventur i drużyna z Olszyny występuje na co dzień w Terenówce. Udział brał także klub, który przyjechał aż z Gryfic!! Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym i trwały 2x10minut. Chłopcy z Podzamcza ustępowali fizycznie rywalom, ale nadrabiali to niesamowitą walką. W sobotę wałbrzyszanie wygrali trzy mecze. Dwa zremisowali. Dlatego Ostatni mecz z Pogonią Pieszyce był meczem o wszystko. W przypadku porażki Juve zajęłoby 3-miejsce, w przypadku remisu drugie. Złoto dawało nam tylko zwycięstwo. Do przerwy było 0:0. Pięć minut przed końcem gola zdobył Paweł Andrzejczyk (siódmy gol turnieju i vice król strzelców). Wtedy to Pogoń rzuciła wszystko na jedną kartę. Minutę przed końcem w polu bramkowym fauluje Kamil Golina, a sędzia dyktuje rzut karny. Nie dość, że strzał z ,,11” metrów broni Kamil Słomowicz to jeszcze w fantastyczny sposób wybija dobitkę z 2 metrów !!!! Do końca wynik nie uległ już zmianie. Na szczególną uwagę zasługuje postawa defensywy, która spisywała się świetnie tracąc przez cały turniej tylko dwa gola. Kapitalnie niszczyli akcję przeciwnika Michał Derewiecki, oraz Igor Skipirzepa, który wspierał także Kamil Golina. Dodatkowa jeszcze w bramce świetnie dysponowany był Kamil Słomowicz. W ataku za to swoje robił Paweł Andrzejczyk wraz z Bartkiem Roszakiem, którzy strzelili kolejno 7 i 2 gole. Świetne zmiany dawali także Paweł Syzdek, Paweł Szpakiewicz, oraz rezerwowy bramkarz Michał Radoń.