Zapraszamy do teatru

w Kultura/Wałbrzych

W najbliższy weekend Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje aż trzy przedstawienia.

W sobotę, 11 maja, o godz. 18.00 zapraszamy widzów od 10. roku życia na spektakl KRUK KRUKOWI w reż. Przemysława Jaszczaka, z biletami w promocyjnej cenie 14 zł dla wszystkich. Spektakl opowiada o życiu kruków, do których harmonijnego i sielankowego świata niepostrzeżenie wkrada się wrogość i nieufność. Okazuje się bowiem, że istnieją Kruki lepszej i gorszej kategorii, a o ich losie może zadecydować nawet to, jakie noszą imiona. Swoiste podziały mają bardzo destrukcyjny wpływ na ich relacje. Tego chaosu najbardziej nie mogą zrozumieć najmłodsi, m. in. młody Tano, który próbuje zmierzyć się z nieznaną siłą zamętu, a tym samym skłania się ku walce o przyjaciół. Przedstawienie w metaforyczny sposób odwołuje się do różnych wydarzeń historycznych, poruszając przy tym temat dyskryminacji i fanatyzmu. Historia opowiedziana jest m.in. za pomocą teatru cieni oraz teatru ruchu – całości towarzyszą układy choreograficzne i piosenki, okraszone współczesną elektroniką.

Wszystkie wszędobylskie i ciekawe świata dzieci od 3. roku życia zapraszamy 12 maja o godz. 12.30 na spektakl OCH, EMIL! w reż. Lecha Chojnackiego. Przedstawienie powstało na podstawie znanej powieści Astrid Lindgren EMIL ZE SMALANDII, opowiadającej o przygodach radosnego, rezolutnego i odważnego chłopca, marzącego o tym, by stać się dorosłym. Niesforny Emil nieustannie zaskakuje swoją rodzinę nowymi pomysłami. Chce być żołnierzem, „szybkobiegaczem”, „wszystkozjadaczem”, strażakiem, lekarzem… OCH, EMIL! to spektakl, w którym nie brakuje żywego tempa, wpadających w ucho piosenek, a przede wszystkim dobrej zabawy, dzięki czemu może być wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.

Najmniejsze dzieci, tzw. najnaje (do 3. roku życia) zapraszamy tego samego dnia na godz. 16.00 na spektakl DOM, podczas którego wspólnie będziemy budować nasz dom – świat. Nie zabraknie zabaw związanych z ruchem i rytmem, działań plastycznych, dźwięków. Będzie można oglądać, dotykać, wąchać, doświadczać. Wspólne budowanie domu odbędzie się w Teatrze na Małej Scenie.

BILETY na spektakle:

KRUK KRUKOWI – 14 zł (dzieci i dorośli)

OCH, EMIL!– 16 zł (dzieci), 19 zł (dorośli)

DOM – 20 zł (dzieci i dorośli)

KASA BILETOWA TEATRU tel. 74 666 73 41 – czynna jest we wtorki, czwartki i piątki od godz. 8.30 do 11.30 oraz w weekendy na godzinę przed spektaklem.

KUP BILET ON-LINE – bilety.teatrlalek.walbrzych.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Ścisła teatralna czołówka

Zakończyły się 20-te Jubileuszowe Dziecięco-Młodzieżowe Konfrontacje Teatralne Teatrrrałki w Jeleniej Górze. Teatrrrałki

O!PLA

Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3-go Maja tuż, tuż nic więc dziwnego,
Go to Top