aż miło popatrzeć

Filcują, aż miło popatrzeć

w Gospodarka

Dokładnie 11 pań i 1 pan z gminy Głuszyca uczestniczy w projekcie „Moje hobby, moja praca" realizowanym przez Fundację Wałbrzych 2000 w partnerstwie z Urzędem Miejskim w Głuszycy. Wszyscy uczestnicy są w wieku powyżej 50 lat.

Zakończyły się już zajęcia psychologiczno-doradcze i obecnie trwają warsztaty filcowania, w trakcie których powstaje filcowa biżuteria (naszyjniki, kolczyki, broszki), pokrowce na telefony komórkowe, torebki itd. Na zajęciach z własnoręcznie filcowanej wełny uczestnicy wyczarowują bratki, róże, nenufary i biedronki. – Ich pomysłowość i umiejętności manualne są niezwykłe – opowiada Magda Zywar, która prowadzi warsztaty filcowania. – To są prawdziwi artyści i na pewno znajdą nabywców na swoje filcowe dzieła.

Żeby im w tym pomóc, Fundacja zaplanowała kurs komputerowy, w trakcie którego poznają zasady obsługi komputera i internetu oraz nauczą się w jaki sposób sprzedawać swoje wyroby w globalnej sieci. W podręczniku przygotowanym przez Fundację dla uczestników projektu znalazł się m.in. szczegółowy opis zakładania konta na Allegro i prowadzenia aukcji. Co więcej, ci z uczestników, którzy nie mają w domu komputera będą mogli otrzymać od Fundacji bezpłatnie sprzęt komputerowy, gotowy do podłączenia do internetu. – Tym projektem, chcemy udowodnić – mówi Agnieszka Chlipała, wiceprezes zarządu Fundacji Wałbrzych 2000 – że pomimo trudności ze zdobyciem zatrudnienia ze względu na wiek, płeć czy zamieszkanie poza wielkimi miastami, a takie właśnie mają uczestnicy naszego projektu, można poszukać innych, satysfakcjonujących źródeł zarobkowania. Poza kursem komputerowym uczestnicy ukończą również kurs kosmetyczny ze stylizacją paznokci, podczas którego nauczą się np. japońskiego manicure, odpowiedniego do stosowania na dłoniach zarówno pań, jak i panów. Projekt zakończy się wystawą prac wykonanych podczas warsztatów filcowania, której wernisaż zaplanowano w drugiej połowie września w Domu Kultury w Głuszycy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top