Górnik - Orzeł 5:0 - zobacz zdjęcia

Górnik – Orzeł 5:0 – zobacz zdjęcia

Az 5:0 wygrał Górnik Wałbrzych z Orłem Ząbkowice Śląskie. Dwie bramki w zaledwie cztery minuty zdobył dla miejscowych Marcin Morawski. Zespół Roberta Bubnowicza udowodnił, że będzie do końca walczył o awans. Swój wyjazdowy mecz tylko zremisowała Polonia Trzebnica. Po tym zwycięstwie wróciliśmy na fotel lidera.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się w 18 minucie Dominik Janik, który wykorzystał idealne podanie od Daniela Zinke. Strzał napastnika biało – niebieskich w okienko bramki Orła był nie do obrony, niespełna siedem minut później kolejna bramkę dobył Moszyk, który dobił futbolówkę wybita przez bramkarza przyjezdnych po uderzeniu Janika. W drugiej połowie w przeciągu czterech minut zespół z Ząbkowic Śląskich dobił Morawski. Najpierw w 46 minucie meczu precyzyjnym strzałem z prawej strony pola karnego w podwyższył na 3:0. Popularny "Maradona" strzelał na raty bowiem po pierwszym uderzeniu piłka odbiła się od jednego z graczy Orła. Morawski powtórzył uderzenie. Tym razem już celnie. Cztery minuty później po jego strzale z rzutu wolnego piłka znów znalazła się w siatce. Na listę strzelców jako ostatni wpisał się Misan, który w 82 minucie wykorzystał dokładne podanie od Moszyka.

Górnik PWSZ Wałbrzych – Orzeł Ząbkowice Śląskie 5:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Janik (18), 2:0 Moszyk (25), 3:0 Morawski (46), 4:0 Morawski (50), 5:0 Misan (82)