Górnik pokonuje Olimpię

Górnik pokonuje Olimpię

w Sport

W pierwszym po powrocie z obozu kondycyjnego w Jagniątkowie spotkaniu kontrolnym piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali IV-ligową Olimpię Kowary 2:0.

Bez kontuzjowanych Janów: Rytko oraz Bartoša, Wojciecha Szuby i Dominika Radziemskiego, wałbrzyszanie przystąpili w środowy wieczór do sparingu z Olimpią Kowary. W składzie biało-niebieskich zabrakło także Sławomira Orzecha, który do soboty przebywać będzie na testach w 16 zespole I ligi – Puszczy Niepołomice. Trener Maciej Jaworski miał jednak do swej dyspozycji obu sprawdzanych od jakiegoś czasu w naszej drużynie: Kamila Śmiałowskiego oraz Jozefa Krolopa. Ten drugi, tak jak i pozostali gracze, nie zachwycił formą, a mimo to po ładnym uderzeniu zdołał wpisać się na listę strzelców. Gospodarze dalecy byli od swej normalnej dyspozycji, co należy tłumaczyć ciężkimi treningami w trakcie zgrupowania w Jagniątkowie, które wałbrzyszanie na pewno jeszcze czuli w nogach.
Sam pojedynek rozegrano systemem 3 x 30 minut. Po pierwszej tercji był bezbramkowy remis, choć nasi stanęli przed doskonałą okazją do wyjścia na prowadzenie, gdy tuż przed przerwą jeden z rywali dotknął piłki ręką i sędzia Robert Grabowski odgwizdał rzut karny. Do futbolówki podszedł Adrian Moszyk, jednak świetnie spisujący się w całym pojedynku golkiper Olimpii piękną paradą odbił strzał poza linię końcową. W drugiej tercji powoli rosła przewaga bardziej doświadczonych, choć mocno zmęczonych Górników. W tej części padła jedna bramka – autorstwa wspomnianego Krolopa. Zwycięstwo 2:0 ustalił w ostatniej odsłonie Damian Migalski, który doszedł do dośrodkowania Michała Bartkowiaka, aby dokładną główką celnie przymierzyć do siatki.

Górnik Wałbrzych – Olimpia Kowary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)Bramki: 1:0 Jozef Krolop (35), 2:0 Damian Migalski (71)Górnik: Jaroszewski, Wojtarowicz, Sawicki, D. Michalak, Wepa, G. Michalak, Krolop, Moszyk, Śmiałowski, Zinke, Folc oraz Gawlik, Oświęcimka, Bartkowiak, Migalski, Kobylański, Surmaj, Misiak, Chajewski. Trener: Maciej Jaworskitekst i fot. Bartłomiej Nowak

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top