Górnik zaczął jak "burza"

Pierwszy krok w kierunku drugiej ligi wykonali koszykarze Górnika, którzy wygrali z rezerwami Sudetów Jelenia Góra 90-53. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Mateusz Myślak, zdobywca dziewiętnastu oczek. Górnik już po pierwszej kolejce został liderem rozgrywek.

Przed meczem okazało się, że kontuzji kostki na ostatnim piątkowym treningi nabawił się powracający do Wałbrzycha Rafał Glapiński. Górnik mecz rozpoczynał w składzie Borzemski – Myślak – Iwański – Józefowicz – Stochmiałek. Nasi zawodnicy od razu zaczęli bardzo mocno uderzenia czego efektem było wyjście na kilkupunktowe prowadzenie. Trener Chlebda dobrze rotował składem do końca kwarty, którą jego zespół wygrał 20-11. Górnik w drugiej kwarcie podkręcił jeszcze tempo i pomału ale konsekwentnie powiększał swoją przewagę, która w pewnym momencie wynosiła ponad dwadzieścia punktów. Do przerwy było 37-19. W trzeciej kwarcie trener wpuścił na boisko rezerwowych, którzy toczyli wyrównany bój z rywalami z Jeleniej Góry minimalnie przegrywając kwartę 17-20. W ostatniej ćwiartce goście opadli całkowicie z sił i Górnik miażdżył rywala pod każdym względem koszykarskiego rzemiosła. Świetny w tej części gry był szczególnie Michał Borzemski. Gdy wchodził na boisko Górnik prowadził czternastoma punktami popularny „ Borzem" rzucił dziewięć punktów z rzędu, w tym dwa razy za trzy i Górnik odjechał na dwadzieścia trzy punkty. Chwilę później „Józek" rzucił trójkę z ósmego metra i przewaga wynosiła już ponad dwadzieścia pięć punktów. Ostatnia kwarta zakończyła się rezultatem 36-16 a cały mecz wynikiem 90-53. Dzięki tak wysokiej wygranej Górnik został liderem rozgrywek „o wejście do drugiej ligi". Już za tydzień „biało-niebiescy" spotkają się z bardziej wymagającym rywalem a będą nim rezerwy Wrocławskiego WKK. Mecz będzie rozgrywany na hali przy ulicy Wysockiego.

Górnik Wałbrzych – Sudety II Jelenia Góra 90-53 (20-11, 17-8, 17-20, 36-14)Górnik: Myślak 19 2×3, Józefowicz 15 3×3, Iwański 14, Borzemski 12 3×3, Stochmiałek 10, Maryniak 7 1×3, Karwik 6, Narnicki 5 1×3, Olszewski 2, Fedoruk0.