Katastrofa budowlana w Walimiu – zdjęcia/video

w Aktualności/Powiat/Region/Walim

Strażacy i specjalnie szkolone psy przeszukują teren byłych zakładów lniarskich w Walimiu. Dzisiaj zawaliły się tam dwie ściany. Pierwsza nad ranem. Druga po godzinie 14.00.

 

Po pierwszym sygnale o zawaleniu się ściany na miejsce wezwano straż pożarną i policję. Służby ogrodziły teren i zablokowały drogę w kierunku Dzierżoniowa. To była bardzo dobra decyzja. Około godziny 14.00 mocny wiatr przewrócił kolejny fragment ściany byłych zakładów lniarskich. Na szczęście nikt ze strażaków nie pracował wówczas w tym rejonie, a na ulicy nie było żadnych samochodów. Potężne kawałki ścian i cegły spadły na ziemię oraz drogę.

Na miejscu zdarzenia obecni byli również wójt Walimia oraz starosta powiatu wałbrzyskiego. Po przeszukaniu i zabezpieczeniu terenu do akcji wkroczy nadzór budowlany, który oceni stan techniczny ruin. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zapadnie również decyzja o rozbiórce pozostałości zakładu. Powyżej film, a poniżej zdjęcia, na których możecie zobaczyć moment zawalenia się drugiej ściany.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

GraMY z Orkiestrą

Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej zbierane

Wyburzają starą fabrykę

W Walimiu trwają wyburzenia pozostałości Zakładu Przemysłu Lniarskiego, którego część ścian runęła

Uwaga, bardzo ślisko!

O dużym szczęściu może mówić kierowca, którego samochód wpadł w poślizg na

INVEST-PARK Patriotycznie

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna uświetniła obchody Niepodległości patriotyczną iluminacją swojej siedziby. Budynek
Go to Top