Kolejny etap remontów

w Głuszyca

Dzięki projektom złożonym przez Gminę Głuszyca udało się pozyskać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na remont kolejnej drogi gminnej. Tym razem jest to ulica Górna – informuje burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Droga zlokalizowana przy ul. Górnej przebiegająca wzdłuż zabudowań mieszkalnych zostanie w części wyłożona kamienną kostką granitową, a na pozostałym odcinku zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa. Wyremontowane zostaną także chodniki z kostki betonowej wraz z wymianą krawężników. Remont w znacznym stopniu poprawi komfort dojazdu do posesji i do sąsiednich ulic, a także podniesie poziom bezpieczeństwa uczestników  ruchu drogowego. Kolejnym etapem prac zaplanowanych na 2020 rok będą remonty dróg gminnych przy ulicach Przemysłowej i Niecałej. Zadanie pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez remont dróg gminnych ul. Górna, ul. Przemysłowa, ul. Niecała w Głuszycy” uzyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 692 744,85 zł. Na realizację wymienionego zadania przeznaczone zostały także środki z budżetu Gminy Głuszyca w wysokości 296 890,65 zł. Całkowita wartość zadania wyniesie 989 635,50 zł.

Przypomnijmy, że z Funduszu Dróg Samorządowych Gmina Głuszyca otrzymała także w 2020 r. dofinansowanie w wysokości  870 016,62 zł na realizację drugiego zadania inwestycyjnego, mającego na celu poprawę stanu infrastruktury dróg gminnych oraz bezpieczeństwa użytkowników dróg. Obecnie Gmina realizuje  pierwszy etap zadania pn.„Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez remont dróg gminnych ul. Częstochowska wraz z mostem i ul. Dolna w Głuszycy”. Ponadto w ramach środków pochodzących z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej Gmina Głuszyca pozyskała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Przebudowa placu postojowego wraz z oświetleniem przy ul. Grunwaldzkiej w Głuszycy”. Trwający obecnie remont parkingu w pobliżu Przedszkola Samorządowego został dofinansowany kwotą w wysokości 112 210 zł dzięki wsparciu i zaangażowaniu Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Grzegorza Macko.Uprzejmie prosimy mieszkańców o wyrozumiałość w trakcie trwających prac remontowych i przepraszamy za zaistniałe utrudnienia komunikacyjne – mówią urzędnicy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Głuszyca

Współpraca popłaca

Poseł Marcin Gwóźdź, który uczestniczył w III Sudeckie Forum Inicjatyw w Głuszycy,

I Piknik Militarny – fotorelacja

Przejażdżki pojazdami wojskowymi, pokaz specjalnie szkolonych psów grupy poszukiwawczej straży pożarnej, starcie

Sprzęt pomaga służbom

Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego wspólnie z Sylwestrą Wawrzyniak, przewodniczącą Rady Powiatu
Go to Top