Kolejny sukces wałbrzyszanki

Kolejny sukces wałbrzyszanki

w Kultura

Kolejny literacki sukces odniosła wałbrzyszanka Danuta Góralska-Nowak. Jej książka "Droga do domu" uznana została za najlepszą w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Autorską Książkę Literacką – Świdnica 2010. Projekt graficzny, układ typograficzny, łamanie tekstu i rysunki przygotowała Małgorzata Laszczak.

Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida w Świdnicy. Założeniem konkursu było napisanie, zaprojektowanie i przygotowanie do druku autorskiej książki literackiej w zgodnym z oczekiwaniami twórcy, atrakcyjnym graficznie i edytorsko opracowaniu. Na konkurs wpłynęły 82 książki, które oceniało Jury w składzie Karol Maliszewski, Jacek Podsiadło, Mieczysław Orski oraz Michał Kacperczyk.

Nagrodą za I miejsce było 3.000 zł, a także wydanie nagrodzonej książki w 1000 egzemplarzach (z czego autor otrzymuje 300 do własnej dyspozycji).

Wręczenie nagrody odbyło się 24 kwietnia w siedzibie Biblioteki w Świdnicy. A już 27 i 28 maja podczas Panoramy Wydawców w Bibliotece pod Atlantami w Wałbrzychu autorka będzie podpisywać egzemplarze nagrodzonej książki.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Zapraszamy do teatru

W najbliższy weekend Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje aż trzy

Wyremontowali bibliotekę

Dzięki przeprowadzonym pracom w ramach projektu pn. „Nowoczesna przestrzeń Centrum Kultury –

Spektakl z Mikołajem

W niedzielę, 2 grudnia o godzinie 12:30, zapraszamy do Teatru Lalki i
Go to Top