Lanie w Niepołomicach

Lanie w Niepołomicach

w Sport

O ile po dotychczasowych wiosennych spotkaniach z reguły chwaliliśmy piłkarzy Górnika, o tyle nie można się doszukać żadnych pozytywów po środowym spotkaniu w Niepołomicach. Trudno jednak, aby było inaczej, skoro w pojedynku dwóch zagrożonych spadkiem ekip miejscowa Puszcza dosłownie rozbiła biało-niebieskich 5:0.

Takiego rozstrzygnięcia spotkania w Niepołomicach chyba nie spodziewali się najwięksi malkontenci i krytycy wałbrzyszan. Niestety, gospodarze rozjechali Górników 5:0 znacznie zwiększając swoje szanse na utrzymanie, podczas gdy nasi są już chyba jedną nogą w III lidze. Do przerwy jeszcze nie było tak źle, gdyż gospodarze prowadzili 1:0 i to za sprawą pechowego trafienia Marcina Orłowskiego, który co prawda znany jest z niezłej gry głową, ale nie do własnej bramki. Niestety, w 24 minucie „Orzeł" tak nieszczęśliwie trącił bitą z rzutu wolnego futbolówkę, iż pokonał Leonida Musina. Druga połowa rozpoczęła się od ataków podrażnionych wałbrzyszan. Okazji do zdobycia wyrównującego gola było jednak jak na lekarstwo, odwrotnie do rywali, którzy w przeciągu zaledwie 60 sekund wybili Górnikom marzenia o korzystnym rezultacie z głowy. Najpierw w 64 minucie szybką akcję gospodarzy celnie wykończył Dominik Maluga, a zaledwie kilkanaście sekund później Roman Stepankov doszedł do dalekiego podania i strzałem głową nie dał szans Musinowi. Niestety, to nie był koniec dramatu podopiecznych Jerzego Cyraka. Niewiele bowiem później, w 71 minucie, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Sawicki i było praktycznie po meczu. Praktycznie, gdyż w przeciwieństwie do biało-niebieskich, którzy odliczali minuty do końca potyczki, gracze Puszczy postanowili ostatecznie dobić przyjezdnych. W 88 minucie szybką kontrę gospodarze wykończył Dariusz Gawęcki, a już w doliczonym czasie gry wynik potyczki ustalił Łukasz Furtak.

Puszcza Niepołomice – Górnik Wałbrzych 5:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Marcin Orłowski (24 – br.sam.), 2:0 Dominik Maluga (64), 3:0 Roman Stepankov (65), 4:0 Dariusz Gawęcki (88), 5:0 Łukasz Furtak (90+2)

Żółte kartki: Nowak – Puszcza oraz Sawicki, D. Michalak – Górnik

Czerwona kartka: Sawicki (71 za 2 ż.k.) – Górnik

Sędziował: Sebastian Tarnowski – Wrocław

Górnik: Musin, D. Michalak, Tyktor, Wepa, Stolarczyk, Krzymiński (46 Bronisławski), Figiel (86 Śmiałowski), Radziemski (58 Sawicki), Lenkiewicz, Oświęcimka, Orłowski. Trener: Jerzy Cyrak

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Młodzi w bulach

Młodzi w bulach

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków SKF „Sudety Petanque” Boguszów-Gorce wieloletni Prezes klubu, Kazimierz
Go to Top