Łatwiej dojedziemy do autostrady

Łatwiej dojedziemy do autostrady

w Region

Dzisiaj, o godz. 10.00 powiat świdnicki przekazał wykonawcy plac pod budowę nowej drogi łączącej Świdnicę i Żarów z autostradą A4.

Samorządowcy i przedstawiciele firmy Heilit + Woerner i Strabag, która wygrała przetarg na jej budowę, spotkali się w miejscu projektowanego ronda przy wjeździe do Świdnicy od strony Strzegomia, gdzie swój początek ma nowa droga. Dokładnie dzisiaj startuje realizacja tej największej inwestycji, realizowanej przez samorządy naszego powiatu. Zgodnie z ustaleniami droga gotowa będzie równo za 15 miesięcy.

Nowa trasa swój początek będzie miała ok. 400 metrów od tablicy informującej o wyjeździe z miasta Świdnica. W tym miejscu powstanie duże rondo ułatwiające włączenie się do ruchu z obecną drogą biegnącą ze Strzegomia do Świdnicy.

Inwestycja pn. "Budowa drogi powiatowej nr 3396D na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 5 a drogą wojewódzką nr 382 i ul. Stęczyńskiego w Świdnicy", która będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 to jedna z największych inwestycji w Powiecie Świdnickim i jedyna tak duża inwestycja realizowana przez samorząd powiatowy w Polsce.

Całość prac pochłonie ok. 110 mln zł. Połowa to środki unijne, resztę pieniędzy przekażą samorządy: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, powiat świdnicki, miasto Świdnica, Żarów, gmina wiejska Świdnica oraz Jaworzyna Śląska.

Zakończenie budowy 13,76 km drogi planowane jest na sierpień 2011 r.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top