List wydawców do posłów i senatorów

w Aktualności

Grupa wydawców gazet i portali internetowych z powiatów: świdnickiego, dzierżoniowskiego, wałbrzyskiego, kłodzkiego i ząbkowickiego wystosowała list do parlamentarzystów z byłego województwa wałbrzyskiego. Żądają konkretnej deklaracji w sprawie poparcia lub odrzucenia projektu tzw. podatku reklamowego.

Pod listem podpisały się już redakcje: Wiadomości Świdnickich, Wiadomości Wałbrzyskich, Tygodnika Dzierżoniowskiego, Tygodnika DB 2010, portalu Doba oraz Świdnica24.pl. Chęć zgłosiły już kolejne redakcje. Teraz wydawcy czekają na odpowiedzi, które zostaną opublikowane na naszych stronach. Poniżej treść listu:

List otwarty do Posłów i Senatorów Ziemi Wałbrzyskiej, Świdnickiej i Dzierżoniowskiej:

Agnieszki Kołacz Leszczyńskiej (Koalicja Obywatelska), Aleksandra Szweda (Prawo i Sprawiedliwość), Katarzyny Izabeli Mrzygłockiej (Koalicja Obywatelska), Moniki Wielichowskiej (Koalicja Obywatelska), Tomasza Siemoniaka (Koalicja Obywatelska), Marcina Gwoździa (Prawo i Sprawiedliwość), Ireneusza Zyski (Prawo i Sprawiedliwość), Michała Dworczyka (Prawo i Sprawiedliwość), Marka Dyducha (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Wojcłecha Murdzka (Porozumienie Jarosława Gowina)

Z ogromnym niepokojem przyjęliśmy wiadomość o planach wprowadzenia przez rząd Zjednoczonej Prawicy dodatkowej opłaty od reklam internetowych i konwencjonalnych. Z opublikowanych założeń projektu wynika, że środki z: nowej daniny miałyby zasilić Narodowy Fundusz Zdrowia, Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków oraz nową instytucję, Fundusz Wsparcła Kultuły i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.

Wprowadzona pod przykrywką wsparcia walki z pandemią nowa (lamna, jest naszym zdaniem niczym innym, jak podwójnym opodatkowaniem. Płacimy podatek VAT od zamieszczanych w naszych mediach reklam, a także podatki dochodowe. Dodatkowe obciążenie jest niesprawiedliwe i nieuczciwe. Dla wielu lokalnych mediów może oznaczać wyrok.

Oczekujemy jasnej deklaracji czy poprą Państwo rządowy projekt? Czy staną Państwo w obronie mediów?

Tags:

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Ćwiczyli na lodzie

Warunki pogodowe, jakie panowały pod koniec stycznia 2021 pozwoliły na realne przećwiczenie
Go to Top