Łysek z Laurem

w Kultura

Odbywający się w Katowicach XIII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" zakończył się spektakularnym sukcesem Radosława Rychcika. Zdobył on główną nagrodę – Laur Konrada – za zrealizowany "na deskach" wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego spektakl "Łysek z pokładu Idy".

Wygrana była bezdyskusyjna, ponieważ pracujący w Wałbrzychu reżyser otrzymał trzy z pięciu głosów jurorów, a nam szczególnie miło jest poinformować, że spektakl "Łysek z pokładu Idy" został zrealizowany przy współudziale środków finansowych Gminy Wałbrzych.

Teatr kontynuuje swoją artystyczną podróż po Polsce i już od wczoraj wystąpuje na 31. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych, których jest głównym bohaterem. W czasie trwania festiwalu odbędzie sie monografia poświecona wałbrzyskiemu Teatrowi, w ramach której zostanie wystawione 6 spektakli (12 przedstawień). Jedną z prezentowanych sztuk będzie "Olga Tokarczuk z Wałbrzycha".Spektakl współfinansowany jest ze środków Biura Promocji Miasta, a patronat nad nim objął Prezydent Piotr Kruczkowski.

Reżyserowi Radosławowi Rychcikowi i całemu zespołowi Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Kultura

Zapraszamy do teatru

W najbliższy weekend Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje aż trzy

Wyremontowali bibliotekę

Dzięki przeprowadzonym pracom w ramach projektu pn. „Nowoczesna przestrzeń Centrum Kultury –

Spektakl z Mikołajem

W niedzielę, 2 grudnia o godzinie 12:30, zapraszamy do Teatru Lalki i
Go to Top