Medali nigdy za wiele

Po raz kolejny w ostatnich tygodniach tenisistki MKS-u Szczawno-Zdrój sięgnęły po medale Mistrzostw Polski. Po Nikoli Okopniak, która pod koniec sierpnia wywalczyła brąz w deblu młodziczek, na najniższym stopniu podium stanęły również juniorki z uzdrowiska, które rywalizowały w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Tenisistki ze Szczawna-Zdroju nie schodzą poniżej wysokiego, mistrzowskiego poziomu, o czym przekonaliśmy się za sprawą sierpniowego startu Okopniak, jak i niedawnego wyczynu czwórki MKS-u w Bytomiu. Za nami finałowy turniej Drużynowych Mistrzostw Polski, w którym klub z uzdrowiska reprezentowały: Aleksandra Rojek, Karolina Jaśkiewicz, Iza Kunat oraz Nikola Okopniak, a nad całością czuwał kapitan Łukasz Słodyczka. Co prawda w pojedynku o awans do ścisłego finału szczawieńskie dziewczęta przegrały z Legią Warszawa 2:4, jednak w pojedynku o brązowy medal nie miały sobie równych zwyciężając 4:2 gospodynie, czyli Górnika Bytom.

Swoje zawody mieli również poznający dopiero tajniki białego sportu najmłodsi tenisiści – uczestnicy weekendowego turnieju z cyklu Tenis10 pod nazwą Puchar Szczawna, który rozegrano pod patronatem burmistrza Marka Fedoruka. Pierwszego dnia na kortach pojawili się zawodnicy z kategorii czerwonej (do lat 8) oraz pomarańczowej (do lat 9). W pierwszej grupie najlepszy okazał się Jakub Szustak z Jeleniej Góry, który w finale pokonał Piotra Grobelnego z Międzyrzecza, a trzeci był Mateusz Mucha z Legnicy. Wśród o rok starszych graczy miejsce na najwyższym stopniu zajął Kornel Kołek z Jeleniej Góry przed Kacprem Ponitke i Marcelem Bednarkiem.

W niedzielę do boju przystąpili tenisiści z kategorii zielonej, czyli do lat 10. Tutaj walka toczyła się osobno z udziałem chłopców oraz dziewcząt. Wśród chłopców zwyciężył Kasper Kulpa z Lubina, który wyprzedził Marcina Śrutwę ze Szklar Górnych i Krystiana Pniewskiego. Turniej dziewcząt toczył się pod dyktando przedstawicielki gospodarzy – Kornelii Ejsmont, która w pojedynku o 1. miejsce pokonała Patrycję Sadlik. Trzecia była Katarzyna Trocha. Tego samego dnia o pamiątkowe medale i dyplomy rywalizowali także tenisiści z kategorii żółtej (do lat 11). W tej klasyfikacji najlepszy okazał się Bartek Feledyn przed Magdaleną Chrząszcz oraz Hishamem Hababem.