Odliczają dni do startu

Odliczają dni do startu

w Gospodarka

Za cztery miesiące ogłoszony zostanie już przetarg na wykonawcę budowy Centrum Sportowo – Rekreacyjnego Aqua-Zdrój na Białym Kamieniu w Wałbrzychu. Budowa kompleksu kosztować będzie ponad 90 miliony złotych.

Za całość inwestycji odpowiada powołana przez władze miejskie spółka „Aqua-Zdrój". Władze miasta liczą, że część dofinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Specyfikacja obiektu:

Hala widowiskowo – sportowa o wielkości areny sportowej. Powierzchnia ponad 1300 metrów kwadratowych. Wysokość: 12.5 metra. Liczba miejsc: 1600 lub 2000 po rozłożeniu dodatkowych siedzisk. wykorzystując parkiet np. przy imprezach masowych do hali wejdzie około 3 tysięcy osób. Obiekt pozwoli na wyodrębnienie boiska do siatkówki, piłki ręcznej, koszykówki i trzech boisk treningowych. W skład hali wejdzie również zespół odnowy biologicznej z zespołem fitness (solarium, sala ćwiczeń, siłownia, 2 korty squash) oraz zespołem krioterapii i odnowy biologicznej (fizykoterapia, hydroterapia, masaż, kinezyterapia).

Pływalnia o wymiarach 25×15,4 m i głębokości 2,0 m. Basen rekreacyjny o powierzchni 180 merów kwadratowych. i głębokości 1,1 – 1,3 m. Brodzik o powierzchni 25 metrów kwadratowych i głębokości około 30 centymetrów. Sauny, recepcja, basenik schładzający do zanurzania się, kadzie do schładzania stóp, leżaki, wypożyczalnia ręczników, serwowanie napojów.

Hotel o standardzie turystycznym w klasie ekonomicznej. 60 pokoi dwuosobowych z łazienkami, sala konferencyjna na 100 osób. Restauracja na 120 osób z zapleczem kuchennym. Kręgielnia 4-torowa typu bowling z salką bilardową i drink barkiem.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Toyota się rozpędza

Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) uruchomiła w Wałbrzychu drugą linię produkcyjną małej

Inwestycyjne wsparcie

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przyznano dodatkowe środki na program ochrony gruntów rolnych,
Go to Top