Odwiedzili gminy

Odwiedzili gminy

w Aktualności

Mieroszów, Głuszyca, Czarny Bór i Stare Bogaczowice odwiedzili już merytoryczni pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Przyjechali, aby wysłuchać potrzeb osób niepełnosprawnych, przedstawić możliwości jakie daje aplikowanie o środki, ale także znaleźć rozwiązania codziennych problemów.

W gminach powiatu odbywały się spotkania informacyjne z osobami niepełnosprawnymi oraz ich opiekunami. Podczas nich przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu przekazali mieszkańcom informacje o możliwościach uzyskania dofinansowania do: likwidacji barier architektonicznych, barier technicznych, likwidacji barier w komunikowaniu się, turnusów rehabilitacyjnych,przedmiotów ortopedycznych, środków pomocniczych oraz sprzętu rehabilitacyjnego oraz sportu, kultury, turystyki i rekreacji osób niepełnosprawnych.

W trakcie spotkań przedstawiane były również informacje o pilotażowym programie „Aktywny samorząd" w ramach którego osoby niepełnosprawne z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem mogą ubiegać się o pomoc.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Konsultacje społeczne

Powiat Wałbrzyski zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji

Budują obwodnicę

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie zainaugurowała rozpoczęcie prac przy

Biała broń

Zamek Książ w Wałbrzychu otrzymał w depozyt minikolekcję broni białej ze zbiorów
Go to Top