Odzyskano skradzione przedmioty

Odzyskano skradzione przedmioty

w Region

Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej odnaleźli skradzione rzeczy z napadu rabunkowego, do którego doszło pod koniec marca br. w Paczkowie. Niecałe dwa dni po zdarzeniu zatrzymano sprawcę napadu a przy nim telefon komórkowy, wczoraj odnaleziono pozostałe skradzione rzeczy.

Pod koniec marca br. funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który napadł na kantor w centrum Paczkowa. Mężczyzna, uderzając w głowę właścicielkę kantoru, skradł na tzw. „wyrwę" torebkę z całą jej zawartością. Polak, dzięki współpracy funkcjonariuszy SG i Policji, bardzo szybko został zatrzymany w Bardzie (dolnośląskie), gdzie się ukrywał. Po przeszukaniu miejsc, w którym przebywał odnaleziono tylko telefon komórkowy należący do kobiety. Dalsze czynności oraz ustalenia prowadzone przez funkcjonariuszy SG doprowadziły do odnalezienia pozostałych skradzionych rzeczy tj.: portfela, dokumentów: dowodu osobistego, legitymacji emeryta-rencisty, kart płatniczych oraz kluczy. Przedmioty były ukryte w krzakach, w pobliżu koryta rzeki Nysy Kłodzkiej, w miejscowości Topola (dolnośląskie).

27-latkowi za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Mężczyzna, który przebywa w areszcie śledczym już wcześniej miał do czynienia z prawem, m.in. był karany za rozboje, kradzieże, a także posiadanie narkotyków.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Kolejny Dom Pomocy Społecznej

Gmina Wałbrzych pozyskała środki unijne na realizację kolejnego przedsięwzięcia zwiększającego dostęp do

Rozpoczęli naukę

W szkołach na terenie powiatu wałbrzyskiego odbyły się uroczyste apele inaugurujące rok

XV Święto Pieroga

Gmina Czarny Bór, po raz 15, będzie organizatorem znanego w regionie konkursu
Go to Top