Oszuści proponują apteczki do kościołów

Oszuści proponują apteczki do kościołów

w Aktualności

W ostatnim czasie nasiliły się telefony do kościołów i parafii naszej oraz sąsiednich diecezji w sprawie "obowiązkowego wyposażania obiektów sakralnych w apteczki pierwszej pomocy, zgodnie z obowiązującymi normami unijnymi". Proponowana cena takiej apteczki to ok. 230 zł.

Świdnicka Kuria Biskupia informuje i ostrzega, że działania firmy oferującej taką usługę są podjętą próbą oszustwa parafii i naciągnięcia na zapłacenie zawyżonej sumy pieniędzy.

– Nie ma też takiej dyrektywy – a przynajmniej na dzień dzisiejszy żadna z nich dotycząca tej kwestii nie dotarła do nas, choćby ze strony Ekonoma Konferencji Episkopatu Polski. Przestrzegamy więc przed korzystaniem z usług tej i jej podobnych firm – zapewniają duchowni. – W przyszłości, w wypadku tego typu telefonów, które wywołują nasze wątpliwości, prosimy poinformowanie dzwoniących, aby zadzwonili w tej sprawie jeszcze raz, później. W międzyczasie prosimy o telefon z zapytaniem do właściwych wydziałów kurialnych: ds. zabytków i sztuki sakralnej, gospodarczego, duszpasterskiego, katechetycznego czy do rzecznika kurii.

Świdnicka Kuria Biskupia zwraca się z apelem do wszystkich wiernych o poinformowanie o tym fakcie księży w swoim dekanacie, gdyż aktywność takich firm oferujących swoje niezwykłe usługi, jest adresowana szczególnie pod adresem lokalnych parafii.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top