Pięć złotych medali dla Szczawna

Michał Ossowski (10 – 11 lat, kumite+ 39 kg), Jakub Maleszka (14 – 15 lat, kumite + 58 kg), srebro wywalczyli: Julia Pojasek (10 – 11 lat, kumite dziewczęta – 33 kg), brązowe medale zdobyli: Obuchowski Dominik (8 -9 lat, kumite chłopców – 30 kg), Łukasz Gadzijew (senior, kumite – 80 kg) zdobyli złote medale podczas II Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin.

W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników w kategoriach dzieci od 6 lat, młodzieży oraz dorosłych. Na wyjeździe doskonale się spisali najmłodsi zawodnicy sekcji karate ze Szczawna – Zdroju pokonując w finałach zawodników z Ukrainy i gospodarzy. W kategorii dziecięcej 1 0- 11 lat bezapelacyjnie najlepszy był Michał Ossowski, pokonując swoich rywali jeden za drugim, często w dogrywkach zamęczając swoich rywali gradem uderzeń i kopnięć na korpus. W kategorii chłopców 14 – 15 lat Jakub Maleszka również nie pozwalał na wiele swoim przeciwnikom kończąc wszystkie walki przed czasem lub zdobywając przewagę punktową „wazari". W kategorii dziewcząt 10 – 11 lat zwycięsko walczyła Julia Pojasek, która w wyniku losowania rozpoczęła swoje walki od baraży, jednak nie przeszkadzało to Juli pokonac prawie wszystkie przeciwniczki skuteczną techniką nożną „mawashi geri jodan" (kopnięcie okrężne na głowę) ulegając jedynie w finale z zawodniczką z Niepołomnic przez błąd w obronie, który skutkował zdobyciem przez przeciwniczkę przewagi „wazari".  W kategorii 8 – 9 lat dobrze sobie radził Dominik Obuchowski wygrywając swoje walki z zawodnikami gospodarzy. W kategorii senior swoje pierwsze kroki na macie i na podium postawił młody zawodnik MKS-u Łukasz Gadzijew, który wykazał się podczas turnieju niezwykłą wytrzymałością i hartem ducha.