Podpisały umowy, z których nie miały zamiaru się wywiązać

w 112

Wałbrzyscy policjanci walczący z przestępczością gospodarczą w miniony piątek zatrzymali dwie mieszkanki naszego miasta, które podpisały z jedną z ogólnopolskich firm umowy o świadczenie usług abonenckich, wiedząc, że nie zamierzają się z nich wywiązać. Teraz obie kobiety odpowiedzą za oszustwa i mogą trafić za kraty więzienia nawet na 8 lat.

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 40-latkę 4 września nad ranem. Mundurowi ustalili, że wałbrzyszanka działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej 10 października 2017 roku wprowadziła w błąd jednego z pracowników co do faktu wywiązania się z umowy i doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem ogólnopolską firmę świadczącą usługi abonenckie pobierając sprzęt elektroniczny.

Kika godzin później w ręce mundurowych tego samego wydziału do podobnej sprawy na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu wpadła 21-letnia kobieta. Tym razem do wyłudzenia dekodera wraz z akcesoriami, co ustalili funkcjonariusze, doszło 2 sierpnia 2018 roku. Obie podejrzane spowodowały straty na rzecz podmiotu gospodarczego w kwocie łącznej blisko 2 tysięcy złotych. Zatrzymane kobiety staną teraz przed sądem. Za oszustwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8. Policjanci w trakcie wykonywanych czynności odzyskali część utraconego w wyniku procederu przestępczego mienia.

Tags:

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od 112

Lepkie ręce

W ręce wałbrzyskich funkcjonariuszy pierwszego komisariatu wpadła 38-latka. Kobieta dorobiła klucz do

Mieszkańcy wrócili do domów

Zarządca nieruchomości, pełniący funkcję Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc Krzysztof Kumorek, inspektor budowlany, inspektor
Go to Top