Pojechali po medale i tytuł Mistrza Polski

Z przysłowiowym workiem medali i ogromnych doświadczeniem wrócili podopieczni jacka Kędzierskiego z Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 i 18 w Trójboju Siłowym oraz Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, które odbyły się w Kielcach.

Ekipa gimnazjalistów z Głuszycy pod opieką Jacka Kędzierskiego zdobyła łącznie 7 medali indywidualnych i 2 drużynowe, udowadniając tym samym, że są przygotowani do Mistrzostw Świata w Rosji. Najlepiej spisała się Wioletta Sobczak, która w kategorii do 57 kg nie miała sobie równych . Ta drobna blondynka, wciąż uśmiechnięta pobiła wszystkie rekordy. Wynikiem 52, 5 kg w wyciskaniu leżąc oraz z rezultatem 237,5 kg w trójboju siłowym zdobyła złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski. Ponadto została najlepszą trójboistką open zawodów oraz drugą w kategorii open w wyciskaniu leżąc. Bardzo dobrze spisał się również Andrzej Woźniak, który wygrał zdecydowanie w kategorii do 83 kg juniorów do lat 16 , uzyskując w trójboju 385 kg. Rewelacyjny debiut na Mistrzostwach Polski zaliczył Maciej Wiącek, wygrywając kategorię do 66 kg juniorów do lat 16 w trójboju siłowym z wynikiem 302,5 kg. Brązowy medal zdobył Rafał Czarnas , wyciskając 67, 5 kg w kategorii do 59 kg juniorów do lat 16. Również Kacper Drochomirecki wrócił do domu z brązowym medalem w trójboju siłowym i uzyskał 255 kg w kategorii 59 kg juniorów do lat 16. Swoich reprezentantów mieliśmy także w kategorii wiekowej juniorów do lat 18. Trzeci w wadze do 66 kg z wynikiem 405 kg w trójboju był Kamil Dec. Natomiast piąte miejsce z wynikiem 380 kg w kategorii do 74 kg przypadło Jarkowi Stefanowiczowi. Warto podkreślić, iż Kamil i Jarek to absolwenci Głuszyckiego gimnazjum jednak wciąż trenują w gimnazjalnym klubie. W klasyfikacjach drużynowych juniorów do lat 16 reprezentanci klubu zdobyli drugie miejsce zarówno wśród dziewczyn jak i chłopców.