Posprzątali Czarny Bór – foto

w Czarny Bór

Od 25 lat uczniowie i grono pedagogiczne Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze angażują się w  międzynarodową akcję „Sprzątanie Świata – Polska”.

Nauczyciele przez cały rok szkolny propagują wśród uczniów zasady dbania o środowisko naturalne, właściwej segregacji odpadów oraz stosowania ekologicznych rozwiązań w codziennym życiu. Wrzesień jest miesiącem, w którym szczególną uwagę przywiązuje się do działań na rzecz poszerzania świadomości ekologicznej. Uczniowie GZSz-P wzięli udział w zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania w myśl hasła ,,Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Zostało im również powierzone specjalne zadanie. Mieli przedstawić w formie prezentacji, w jaki sposób mieszkańcy Gminy żyją zgodnie z naturą. Prace zostały zamieszczone na oficjalnej stornie gminy www.czarny-bor.pl.

– Fakt, że młode pokolenia mieszkańców Gminy zaangażowało się tak licznie w działania proekologiczne rokuje dobrze na przyszłość. Bardzo ważne jest wpojenie zasad wspólnego dbania o środowisko naturalne od najmłodszych lat. Cieszy mnie również, że dzieci i młodzież dostrzega działania proekologiczne podejmowane przez samorząd. – mówi Adam Górecki – wójt gminy Czarny Bór, podsumowując wrześniową akcję „Sprzątania Świata”. Warto również wspomnieć, że w ogólnopolską akcję na terenie gminy zaangażowali się włodarze gminy, Radni gminy, kierownicy gminnych jednostek oraz grono pedagogiczne gminnej placówki oświatowej. Celem akcji  było uporządkowanie i zagospodarowanie odpadów na terenie Masywu Trójgarbu. Poniżej zdjęcia

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Czarny Bór

Go to Top