Powiat wspiera druhów

w 112/Aktualności/Mieroszów

– Dalsza poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego jest naszym priorytetem – tymi słowami starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski zwrócił się do Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej podczas uroczystości przekazania sprzętu, który będzie stanowił wyposażenie wozu bojowego Magirus.

Inicjatorem i wnioskodawcą projektu był Marek Masiuk – członek zarządu powiatu wałbrzyskiego. W spotkaniu brali udział również Burmistrz Głuszycy Roman Głód, Radna Powiatu Wałbrzyskiego Ewa Dorosz, Komendant Komisariatu Policji w Głuszycy podinsp. Sebastian Sabadach. Przekazany sprzęt, zakupiony ze środków Powiatu Wałbrzyskiego w kwocie 10.000 zł to między innymi:     zestaw do ratownictwa medycznego PSP R1 plecakowy, opryskiwacz spalinowy, tłumice gumowe składane,     zestaw narzędzi, szelki bezpieczeństwa S5, linka strażacka ratownicza LF 101, wielofunkcyjne podręczne narzędzie ratownicze, narzędzie wielofunkcyjne Hooligan, zestaw kominowy profesjonalny, nożyce 600 mm oraz latarki typu szperacz. Naczelnik OSP w Głuszycy Górnej Tomasz Trawczyński wraz z prezesem OSP Grzegorzem Szymczakiem poinformowali, że strażacki wóz bojowy Magirus w najbliższym czasie wejdzie do służby i wraz z otrzymanym wyposażeniem będzie wykorzystywany w trudnodostępnych miejscach przy gaszeniu pożarów lasów i łąk, a także będzie brał udział w akcjach ratowniczych przy wypadkach komunikacyjnych. Ponadto wóz bojowy Magirus będzie dodatkowym zabezpieczeniem wodnym podczas ewentualnych suszy i powstającym wówczas zagrożeniom pożarowym. Na koniec spotkania strażacy z OSP w Głuszycy Górnej wręczyli podziękowania za otrzymany sprzęt Staroście Wałbrzyskiemu, Zarządowi Powiatu i Radnym Powiatu Wałbrzyskiego.

Podczas spotkania Tomasz Trawczyński oraz Grzegorz Szymczak ofiarowali staroście pluszowe zabawki z przeznaczeniem dla dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych  i pieczy zastępczej, których organem prowadzącym jest Powiat Wałbrzyski. Pluszaki zostały zebrane przez strażaków z OSP w Głuszycy Górnej dla dzieci które również są uczestnikami wypadków komunikacyjnych. Wręczane dzieciom przez strażaków zabawki mają złagodzić skutki traumatycznych przeżyć, a część z nich trafi do podopiecznych domu dziecka.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od 112

Auto uderzyło w drzewo

Jedna osoba została poszkodowana w wypadku, do którego doszło przed chwilą na
Go to Top