Przeciwpożarowy Zamek Książ

Przeciwpożarowy Zamek Książ

w Aktualności/Galeria

Ponad milion dwieście tysięcy złotych kosztować będzie montaż elektronicznego systemu pożarowego w Zamku Książ. Blisko 800 tysięcy złotych Stanowic będzie dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. A jak wyglądałaby akcja gaśnicza? Zobacz na zdjęciach poniżej.

To kolejny etap prac inwestycyjnych na terenie kompleksu pałacowo-parkowego Zamek Książ. Przedmiotem inwestycji jest montaż elektronicznego systemu przeciwpożarowego. W skład realizowanego zadania wejdzie m.in.: wyposażenie całego budynku zamku włącznie z poziomem IV, V piętra, wieżą i strychami w instalacje sygnalizacji pożaru połączoną z obiektem PSP w Wałbrzychu, zamontowanie na kondygnacjach użytkowych dźwiękowego systemu ostrzegawczego DSO, budowa na wszystkich drogach ewakuacyjnych obiektu w części użytkowej oświetlenia ewakuacyjnego oraz montaż systemu kamer na wszystkich ciągach komunikacyjnych, w tym na IV i V piętrze zamku.
Wykonanie w całym budynku instalacji sygnalizacji pożaru zapewni wczesne wykrycie pożaru, a Dźwiękowy System Ostrzegawczy szybko poinformuje pracowników i osoby przebywające w obiekcie o zagrożeniu. System monitoringu – kamer oraz służba dozoru obiektu przez cała dobę będzie nadzorować stan i bezpieczeństwo obiektu. Miasto w ramach dodatkowych prac nie objętych projektem wyposaży obiekt w hydranty wewnętrzne. W razie potrzeby gaszenia powstałego pożaru będzie można przy ich pomocy podjąć skuteczne działania gaśnicze. 
Zobacz na zdjęciach poniżej jak wyglądałaby ewentualna akcja gaśnicza w Zamku Książ.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top