Robią dokumentację obwodnicy

Robią dokumentację obwodnicy

w Gospodarka

Blisko 2 miliony złotych kosztować będzie opracowanie dokumentacji budowy wałbrzyskiej obwodnicy. Do przetargu stanęło 15 firm. Wygrał kielecki Trakt.

Wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na wykonanie dokumentacji technicznej dla budowy obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35. Do przetargu stanęło 15 firm. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Trakt z Katowic, która opracuje dokumentację za ok. 1 mln 870 tys zł. Dokumentacja będzie obejmowała projekt budowlany i wykonawczy oraz materiały niezbędne do uzyskania decyzji administracyjnych, w tym Zgodę na Realizację Inwestycji. Dokumentacja zostanie opracowana w ciągu 13 miesięcy.

Projektowana obwodnica Wałbrzycha będzie omijać miasto od strony zachodniej. Połączy dwa istniejące już odcinki obwodnicy, od ulicy Wieniawskiego do węzła Reja. Połączenie ulicy Łączyńskiego z ulicą Długą realizowane będzie za pomocą skrzyżowania z wyspą centralną (wyposażonego w sygnalizację świetlną). Skrzyżowanie zapewniać będzie połączenie z obwodnicą ulic Chopina oraz Gałczyńskiego. Dalej obwodnica poprowadzona będzie estakadą nad ulicami Wyszyńskiego oraz Gałczyńskiego. Od węzła Kusocińskiego do węzła Żeromskiego obwodnica poprowadzona zostanie z wykorzystaniem wykonanego nasypu drogowego. Połączenie z ulicą Kolejową zapewnione będzie dzięki węzłowi „Reja".

Obwodnica wyposażona będzie w dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Długość projektowanego odcinka wynosi 5,9 km, natomiast długość całej obwodnicy Wałbrzycha wyniesie ok. 13 km (źródło GDDKiA Wrocław).

O wałbrzyskiej obwodnicy z Ministrem Infrastruktury Cezarym Grabarczykiem oraz Tomaszem Rudnickim zastępcą Generalnego Dyrektora ds. inwestycji GDDKiA w Warszawie rozmawiał w tym tygodniu w stolicy Piotr Kruczkowski. – Podpisana wczoraj umowa jest namacalnym dowodem tego, że przedstawiony w ubiegłym roku przez ministra Cezarego Grabarczyka harmonogram budowy obwodnicy jest dotrzymywany. Podczas tego spotkania obaj panowie podtrzymali deklarację o rozpoczęciu budowy obwodnicy po zakończeniu etapu projektowania. Nie mam zatem powodów by wątpić, że zachodni odcinek obwodnicy powstanie – podkreśla prezydent Wałbrzycha.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Gospodarka

Odnowa Dolnośląskiej Wsi

Ponad 20  gmin z regionu wałbrzyskiego otrzymało dotacje na przyjazne mieszkańcom zagospodarowanie

Budują centrum przesiadkowe

Gmina Głuszyca rozpoczęła kolejną dużą inwestycję, która przyczyni się poprawy komfortu życia
Go to Top