Sparing na remis

Piłkarze Górnika zremisowali w sparingowym spotkaniu z IV-ligową Olimpia Kowary 3:3.

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka – po rzucie karnym podyktowanym za faul Tomasza Wepy. Po zmianie stron wałbrzyszanie siedli na IV-ligowców i wkrótce doprowadzili do remisu. Na listę strzelców wpisał się Dominik Radziemski. Po nim bramkarza rywali pokonał Grzegorz Michalak, a gra wałbrzyszan w tym okresie naprawdę mogła się podobać. -Postanowiłem jednak dać szansę zmiennikom, którzy niestety nie wnieśli nic dobrego. Na boisku zrobił się chaos, który zaowocował kolejnymi trafieniami gości- poinformował szkoleniowiec biało-niebieskich. Najpierw Olimpia wyrównała przebieg pojedynku, a następnie po nieporozumieniu w obronie i faulu Damiana Jaroszewskiego, za sprawą skutecznie wykorzystanego kolejnego rzutu karnego przyjezdni wyszli na prowadzenie 3:2. I być może pojedynek, który miał się zakończyć łatwym i wysokim zwycięstwem gospodarzy, przyniósłby porażkę naszych, gdyby nie Adrian Moszyk, który w ostatnich minutach meczu świetnie wykonanym rzutem wolnym uratował honor Górników.

Górnik Wałbrzych – Olimpia Kowary 3:3 (0:1)

Bramki dla Górnika: Dominik Radziemski, Grzegorz Michalak, Adrian Moszyk

Górnik: Jaroszewski, D. Kubowicz, Łaski, Wojtarowicz, D. Michalak, G. Michalak, Wepa, Morawski, Sawicki, Zinke, Bartkowiak oraz Orzech, Polak, Chajewski, Sobczyk, M. Kubowicz, Baczyński, Zieliński, Radziemski, Moszyk. Trener: Robert Bubnowicz