Udany sezon

Udany sezon

Z 23 medalami na koncie zamyka rok szczawieńska sekcja karate. Ostanie pięć w tym roku  podopieczni Jacka Baranowskiego zdobyli na turnieju w Lublinie i w Czechach.

W konkurencji kobiet KATA (układy formalne) trzecie miejsce zdobyła Karolina Chochol. Zawodnicza ta wywalczyła również srebro  w konkurencja Kumite Kobiet Junior – 60 kg. W grupie Kumite Chłopców Junior + 50 kg 2 miejsce zajął Jakub Maleszka. W międzynarodowych zawodach w Czechach w miejscowości Sokolov barw MKS Szczawno-Zdrój bronili Julia Pojasek (10 Lat) w konkurencji kumite, Adrian Dobosz (9 lat) oraz Dominik Obuchowski (8 lat). Najlepszym zawodnikiem na wyjeździe okazał się Adrian Dobosz, który zajął 2 miejsce przegrywając w finale z zawodnikiem gospodarzy przez wazari (pół punkta). Julia Pojasek zajęła 3 miejsce, a Dominik Obuchowski musiał tym razem uznać wyższość zawodników czeskich przegrywając w półfinale i zajmując ostatecznie 4 miejsce. Był to ostatni start w tym roku zawodników MKS.