Ustalili wysokość podatków

Ustalili wysokość podatków

w Region

Nie będzie podwyżek stawek podatku od nieruchomości i od środków transportowych na 2016 rok – zdecydowali na ostatniej sesji radni gminy Świdnica.

Zanim budżet gminy Świdnica na rok 2016 zostanie uchwalony przez radę pierwszym krokiem jest określenie, w jakiej wysokości będziemy płacić podatki. Stąd konieczność podjęcia uchwał tzw. okołobudżetowych, które wyznaczają stronę dochodów wpływających do gminy. Radni, widząc trudną sytuację mieszkańców gminy postanowili nie podwyższać podatków od nieruchomości i od środków transportu na rok 2016. Ponadto zostaje obniżona stawka średniej ceny skupu żyta z 58 zł/1dt do poziomu 53,75 zł /1 dt tj. o 7%, zgodnie z Komunikatem Prezesa GUS. Radni jednogłośnie zdecydowali także o przyjęciu uchwały w sprawie taryf oraz dopłat do taryfowych grup odbiorców zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków. Oznacza to tym samym, że z dniem 1 stycznia 2016 r. ceny dla gospodarstw domowych kształtować się będą następująco: 4,18 zł brutto/m3 za dostarczoną wodę (obecnie 4,07 zł brutto/m3) oraz 7,95 zł brutto / m3 za odprowadzanie ścieków (obecnie 7,68 zł brutto/m3). W grupie taryfowej odbiorców „gospodarstwa domowe" do każdego 1m3 wody gmina Świdnica dopłaci 0,04 zł brutto, a do 1m3 odprowadzonych ścieków 2,39 zł brutto. W przyszłorocznym budżecie gminy Świdnica na ten cel zabezpieczono kwotę 400 tysięcy złotych.

Podatek od nieruchomości na 2016 rok wyniesie:

– od budynków mieszkalnych lub ich części – 0,62 zł/ m2

– związanych z prowadzeniem działalności gospodarcze oraz budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – 21,89 zł/ m2

– zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym – 10,31 zł/ m2

– od pozostałych ( budynki gospodarcze) – 5,37 zł/ m2

– garaży – 7,12 zł/ m2

Opłaty za przyłączenie do urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych są jednolite dla wszystkich grup odbiorców i wynosić będą:

– za przyłączenie do urządzeń wodociągowych 185 zł netto

– za przyłączenie do urządzeń kanalizacyjnych 185 zł netto

Do powyższych stawek dolicza się podatek VAT w wysokości 8%.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Region

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,

Co dalej z Górnikiem?

– Drodzy rodzice! Jeżeli nie jest Wam obojętny los Waszych dzieci, które

Zagrają głuszyckie Orliki

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Podwórkowej Lidze Piłkarskiej „Głuszyckie Orliki
Go to Top