Victoria w finale I ligi!

Victoria w finale I ligi!

w Sport

Po dramatycznym boju siatkarze Victorii PWSZ wygrali walkę o awans do finału I ligi. O wszystkim zadecydował dopiero ostatni, piąty mecz w Suwałkach, w którym podopieczni Krzysztofa Janczaka pokonali miejscowy Ślepsk 3:1. Już w najbliższy weekend początek zmagań, których stawką jest mistrzostwo I ligi. Rywalem wałbrzyszan jest AZS Stal Nysa.

Środowy pojedynek rozpoczął się od lekkiej przewagi gości, którzy prowadzili 11:9, a po chwili 16:13. Wystarczył jednak moment dekoncentracji, a miejscowi doprowadzili do remisu, który towarzyszył obu ekipom niemal do końca odsłony. Niemal, gdyż ostatnie akcje tej partii należały do Łukasza Kaczmarka i spółki, dzięki czemu Victoria wygrywała w setach 1:0. Kolejna część była już znacznie gorsza w naszym wykonaniu. Zdeterminowanym gospodarzom wychodziło praktycznie wszystko, stąd od pierwszych minut wyraźne prowadzenie suwałczan, którzy zwyciężyli 25:20. Na szczęście to było wszystko tego dnia w wykonaniu Ślepska. W trzecim secie wałbrzyszanie dosłownie zmietli rywala pokazując mu dobitnie miejsce w szeregu. Wygrana 25:16 nie pozostawia zresztą złudzeń, kto dyktował warunki w tej odsłonie. Ostatnia partia potwierdziła dominację Victorii. Choć miejscowi próbowali, szarpali, to z czasem gasła nadzieja gospodarzy. Nasi tymczasem grali niemal z uśmiechem na twarzy odjeżdżając stopniowo, ale konsekwentnie z wynikiem. Przy stanie 19:14 było niemal pewne, iż chłopcy Janczaka tego meczu nie mogą przegrać, co udowodnili kilka minut później wygrywając do 20, a całe spotkanie 3:1.

Już w najbliższą sobotę i niedzielę Victoria rozegra pierwsze spotkania finału. I jedyne czego możemy się obawiać, to formy wałbrzyszan, którzy na pewno będą odczuwać skutki wyczerpującej rywalizacji i dalekich podróży do Suwałk. Wierzymy jednak w podopiecznych Krzysztofa Janczaka, którzy w tym sezonie wiele razy udowodnili, iż potrafią wyjść obronną ręką nawet z najgorszych opresji. Ze względu na transmisję telewizyjną (TVP Sport) sobotni mecz ze Stalą Nysą najprawdopodobniej rozpocznie się o godzinie 15, a niedzielny o 13.

Ślepsk Suwałki – Victoria PWSZ Wałbrzych 1:3 (24:26, 25:20, 16:25, 20:25) – stan rywalizacji 2:3, awans Victorii PWSZ

Victoria PWSZ: Kaczmarek, Olczyk, Krulicki, Fijałek, Filipiak, Piórkowski, Mihułka (libero) oraz Zieliński, Karpiewski. Trener: Krzysztof Janczak

 

Finał

Sobota – 9 maja, godz. 15:

Victoria PWSZ Wałbrzych – AZS Stal Nysa

 

Niedziela – 10 maja, godz. 13:

Victoria PWSZ Wałbrzych – AZS Stal Nysa

 

O 3. miejsce:

Camper Wyszków – Ślepsk Suwałki

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Sport

Dakarowe enduro na Hałdzie

Dakarowe enduro na Hałdzie

Mocny dakarowy akcent miały zawody enduro, rozgrywane na wałbrzyskiej Hałdzie „Wisław”. Triumfatorem
Rodzinna Mini Setka

Rodzinna Mini Setka

Na stadionie sportowym na Górze Parkowej przy ul. Kusocińskiego w Boguszowie-Gorcach odbyła
Go to Top