Wałbrzych dla Unicef

Wałbrzych dla Unicef

w Aktualności

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 na Rusinowie wzięła udział w listopadzie w akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata". Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Celem projektu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy otwartości i tolerancji na inne kultury jak i zebranie środków na uratowanie życia w Sierra Leone. Projekt ten pokazuje, że pomoc innym dzieciom jest nie tylko pożyteczna, ale może dać wiele radości i zadowolenia.

Dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, nauczycielami i pracownikami szkoły przygotowywały specjalną laleczkę charytatywną. Lalki były tworzone od podstaw. Najpierw materiały, wypełnienie i stworzenie formy lalki. Udało się uszyć ok. 60 lalek. Następnie liczyła się kreatywność i pomysłowość – lalki były ubierane i malowane. Można było znaleźć Indianki, Murzynki, Eskimosów, Hinduski jak i Japonki. Na aukcji podczas balu karnawałowego lalki zostały zlicowane. Kwota jaką udało się zebrać szkole to 1455zł. Pieniądze te zostały przelane na konto UNICEF. – Jesteśmy bardzo dumni z przeprowadzenia tej akcji. Szkoła Podstawowa nr 31 na Rusinowie w międzyczasie została postawiona w stan likwidacji. Ta wiadomość nie przeszkodziła nam w dalszej pracy. Wszyscy spotykaliśmy się po lekcjach i w ferie zimowe w szkole, gdzie wspólnie pracowaliśmy nad projektem i zacieśnianiem wspólnych więzi – mówią nauczyciele.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

INVEST-PARK Patriotycznie

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna uświetniła obchody Niepodległości patriotyczną iluminacją swojej siedziby. Budynek

Potrącił dziecko i uciekł

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 21-letniego sprawcę potrącenia 11-letniej dziewczynki na przejściu dla pieszych,

Sensacyjne odkrycie w Książu

Podczas prac pielęgnacyjnych bluszczu porastającego północno-wschodnią elewację Zamku Książ w Wałbrzychu odsłonięte
Go to Top