Wichury pozbawiły mieszkańców prądu

Wichury pozbawiły mieszkańców prądu

w Aktualności

Wczorajsze silne wiatry dały się we znaki pozbawiając prądu wielu mieszkańców regionów jeleniogórskiego i wałbrzyskiego.

Na terenie działania jeleniogórksiego oodziału EnergiiPro zerwanych jest 20 linii średniego napięcia, uszkodzonych jest 160 stacji transformatorowych. Bez napięcia pozostaje ok. 11 000 gospodarstw domowych w następujących miejscowościach: Jelenia Góra – Sobieszów i częściowo Cieplice, Michałowice, Sosnówka, Borowice, Janiszów, Łomnica, Jakuszyce, Nielestno, Pilchowice, Chromiec, Kopaniec, Antoniów, Rybnica, Dłużyna, Pławna, Gierałtów, Rząsiny, Oleszna Podgórska, Gryfów Śląski, Ubocze, Lubomierz, Giebułtów, Giebułtówek, Wolimierz, Pobiedna, Kościelnik, Kościelnik Średni, Szyszkowo, Przylesie, Grodnica, Bożkowice, Leśna ul. Baworowo, Proszowa, Kłopotnica, Jaroszyce, Kwieciszowice, Mlądz, Gajówka, Mirsk, Rębiszów, Mroczkowice, Kamień. Usuwanie awarii już się rozpoczęło, jednak może się zdarzyć, że w poszczególnych miejscowościach prace mogą potrwać nawet dwa dni.

 

W wyniku nocnej wichury wystąpiły także awarie na terenie działania wałbrzyskiego oddziału EnergiaPro. Pozbawionych prądu jest ponad 2 000 odbiorców, wyłączonych jest 76 stacji.

W Rejonie Wałbrzych wyłączone są 24 stacje na średnim napięciu w następujących lokalizacjach: wyłączona część linii w obszarach Gostków i Stare Bogaczowice, na pograniczu Kowalowej i Mieroszowa, Walim (drzewo przerwało przewody, wyginając konstrukcję i łamiąc izolatory), bez napięcia pozostaje część dzielnicy Gaj w Wałbrzychu, Walim w kierunku Rzeczki, Kamionka w kierunku Jedliny. Na godzinę 08:40 na niskim napięciu zlokalizowano 13 uszkodzeń. Wszystkie ekipy są w terenie, na ten moment trudno przewidzieć czas usunięcia awarii.

W Rejonie Kłodzko na średnim napięciu wyłączone są 4 linie, ogółem 44 stacje w następujących lokalizacjach: część Dusznik, Zieleniec, część Szczytnej w kierunku Bobrownik, Skrzynka. Na niskim napięciu zlokalizowano ok. 20 uszkodzeń.

W Rejonie Strzegom na średnim napięciu wyłączone są 1 linia i 1 stacja w obszarze Świebodzic. Planowane usunięcie awarii ok. 50 min.

W Rejonie Dzierżoniów na średnim napięciu wyłączonych jest 7 stacji w okolicach Pilc. Z uwagi na niedostępność terenu autem, piesze oględziny linii trwają od rana.

Wszystkie awarie wystąpiły w wyniku silnej wichury, która przeszła przez teren EnergiiPro w nocy. Wszystkie ekipy pogotowia enegetycznego są w terenie. Trwają prace zmierzające do usunięcia awarii i przywrócenia zasilania wszystkim odbiorcom. Z uwagi na różny stopień uszkodzeń i słabą dostępność do linii konieczne są piesze obchody w celu lokalizacji awarii. Zasilanie będzie przywracane w możliwie najszybszym czasie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnie od Aktualności

Piłeś?Nie jedź!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali mieszkańca Wałbrzycha,
Go to Top